Կաթողիկոսը մեկնել է Իտալիա
Այսօր Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը հայրապետական այցով մեկնել է Իտալիա: Այս մասին հայտնում են Մայր Աթոռի տեղեկատվական համակարգից:
Այցի ընթացքում Նորին Սրբությունը հանդիպումներ կունենա Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի բարերարների հետ` քննարկելու իրենց կողմից ստանձնած Մայր Աթոռի տարբեր ծրագրերի ընթացքը:
Օգոստոսի 10-ին Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը հովվապետական այցով կմեկնի Ռումինիայի հայոց թեմ, որտեղ կհանդիսապետի Սուչավայի Հաճկատար Ս. Աստվածածին վանքի վերաօծման արարողությունը և հիմնադրման 500-ամյակի տոնակատարությունները:

Католикос Всех Армян Гарегин II отбыл в Италию
Католикос Всех Армян Гарегин II отбыл сегодня с патриаршим визитом в Италию. Об этом сообщает пресс-канцелярия Первопрестольного Святого Эчмиадзина.
В ходе визита Его Святейшество проведет встречи с благотворителями Первопрестольного Святого Эчмиадзина для обсуждения хода реализации различных программ.
10 августа Католикос Всех Армян Гарегин II посетит с патриаршим визитом епархию ААЦ Румынии, где состоится церемония освещения армянской церкви Св. Богоматери в городе Сучава и празднования 500-летия со дня ее основания.