«Երաժշտական Հայաստան» ծրագրի մասնակիցները եղել են Հ.Հակոբյանի մոտ
Հուլիսի 24-ին` այսօր, ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունել է «Երաժշտական Հայաստան» ծրագրի մասնակիցներին: Ծրագիրն իրականացվում է Հայկական բարեգործական ընդհանուր միության /ՀԲԸՄ/ կողմից Մայր Հայրենիքում սփյուռքահայ երիտասարդությանը հաղորդակից դարձնելու հայ մշակութային և երաժշտական ժառանգությանը:
Սփյուռքի նախարարությունից փոխանցում են, որ ծրագրի մասնակից սփյուռքահայ երիտասարդ երաժիշտները, հայրենի երաժիշտների ու մասնագետների ղեկավարությամբ, հետևելու են վարպետության դասընթացների, ինչպես նաև ունկնդրելու են հայկական երաժշտարվեստի տարբեր ճյուղերի մասին դասախոսություններ:
ՀՀ սփյուռքի նախարար Հ.Հակոբյանը, ջերմ ողջունելով սփյուռքահայ երիտասարդներին, մասնավորապես նշել է, որ հայ ժողովուրդը դրսում կարողացել է պահպանել իր ինքնությունը` նախ և առաջ շնորհիվ մշակույթի: Նա միաժամանակ հորդորել է հաճախակի գալ Հայրենիք և մշտապես սնվել հարազատ ժողովրդի գեղարվեստական ակունքներից:

Участники программы «Музыкальная Армения» побывали у Г.Акопян
Министр диаспоры Армении Грануш Акопян приняла сегодня участников программы «Музыкальная Армения». Программа осуществляется Армянским всеобщим благотворительным союзом (AGBU) с целью приобщить молодежь диаспоры к армянскому культурному и музыкальному наследию.
Как сообщает пресс-служба министерства диаспоры, молодые музыканты диаспоры под руководством специалистов и музыкантов из Армении пройдут уроки мастерства, а также прослушают лекции о различных жанрах армянского музыкального искусства.
Министр Г.Акопян, приветствуя участников программы, отметила, что армянский народ сумел сохранить вне родины свою идентичность, прежде всего, благодаря культуре. Г.Акопян призвала молодежь диаспоры чаще посещать Родину, чтобы не терять связь с не потерять связь с родными истоками.