Բուրգասում ավտոբուսի պայթյունի հետևում կանգնած է Իսրայելը
Իրանը կարծում է, որ Բուրգաս քաղաքում իսրայելական տուրիստներ տեղափոխող ավտոբուսի պայթյունի հետևում կանգնած է Իսրայելը:
«Ռոսբալտ.ռու»-ի փոխանցմամբ, ՄԱԿ-ում Իրանի ներկայացուցիչ Մոհամմադ Խազաին հայտարարել է, որ Թեհրանը դատապարտում է ահաբեկչությունը`  ցանկացած դրսևորումներով, և իրենք կապ չունեն Բուլղարիայում տեղի ունեցած ահաբեկչության հետ:
Խազաին նշել է, որ ինքը կարող է օրինակ բերել բազմաթիվ դեպքեր, երբ Իսրայելը վերջին տասնամյակների ընթացքում սպանել է սեփական քաղաքացիներին և անմեղ հրեաներին, որպեսզի մեղադրի ուրիշներին:
Հիշեցնենք, որ Բուրգասում հուլիսի 18-ին ավտոբուս էր պայթել, ինչի հետևանքով զոհվել է 7 մարդ, որոնք գրեթե բոլորը Իսրայելի քաղաքացիներ են:

IRAN'S UN envoy has accused Israel of staging a suicide bomb attack on an Israeli tourist bus in Bulgaria, the Adelaide reports.
The envoy Mohammad Khazaee said on Wednesday that Israel staged the attack, in which five Israelis and their Bulgarian driver were killed, as part of a campaign of "state terrorism operations and assassinations aimed at implicating others for narrow political gains".
The comments in a UN Security Council debate on the Middle East outraged Israeli officials, who have accused Iran and their Lebanese militia ally Hezbollah of carrying out the July 18 attack near Burgas airport.