«Բեքհեմին օլիմպիական հավաքականում չընդգրկելը սխալ որոշում էր»
Մադրիդի «Ռեալի» գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոն կարծում է, որ Դևիդ Բեքհեմին Օլիմպիական հավաքականում չընդգրկելը սխալ որոշում էր:
«Ներկայիս օլիմպիական խաղերը տեղի են ունենում Լոնդոնում, և դա նաև Բեքհեմի շնորհիվ է: Այս իրադարձության կայացմանը օգնել են Սեբաստիան Կոուն և շատ այլ մարդիկ, սակայն գլխավոր դեմքը, անկասկած, Դևիդն է: Չեմ հասկանում, թե ինչու նա չի խաղում: Ինձ համար տարօրինակ է: Ափոսոսում եմ, որ նա այնտեղ չէ: «Ռեալի» հետ ընկերական խաղ անցկացնելու փոխարեն Դևիդը պետք է Լոնդոնում լիներ:
Ցավում եմ, որ բախտ չեմ ունեցել նրան մարզել: Դա ինձ դուր կգար: Հիմա արդեն շատ ուշ է, քանի որ Բեքհեմն անցկացնում է իր մարզական կարիերայի վերջին տարիները»,- նշել է Մոուրինյոն:

Mourinho: Beckham should be playing in London
David Beckham played 45 minutes against Real Madrid in a friendly instead of representing Great Britain at the Olympics, a situation Mourinho finds absurd, Goal.com reported.
“There is something I don't understand,” Mourinho said during a press conference in the Home Depot Center. “I know because I was also inside of that project: if now the Olympic Games are in London, it is because of him. It's because of Sebastian Coe and other people, but he was the most important face of that project. I don't understand why he's not playing. I cannot understand.”
“Beckham is always very nice to me,” Mourinho said. “He has always very good words to me. I'm so sorry I could never be his coach, because I would love it. Now it is too late because David is in the last years of his career.”