ԿԸՀ-ն էլեկտրոնային վիճակահանություն է իրականացրել
Այսօր գումարած արտահերթ նիստում ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովն էլեկտրոնային վիճակահանությամբ իրականացրել է 2012թ. սեպտեմբերի 9-ին հանրապետության Արարատի, Արմավիրի, Լոռու, Շիրակի և Սյունիքի մարզերում կայանալիք տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրություններին տեղամասային ընտրական հանձնաժողովների նախագահների և քարտուղարների պաշտոնների բաշխումը` Ազգային ժողովում խմբակցություն ունեցող կուսակցությունների և կուսակցությունների դաշինքի միջև:
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի լրատվական ծառայության տեղեկացմամբ` տեղամասային ընտրական հանձնաժողովների նախագահների և քարտուղարների պաշտոնները բաշխվել են հետևյալ համամասնությամբ` Հայաստանի Հանրապետական կուսակցություն (ՀՀԿ)` 376-ական, «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցություն (ԲՀԿ)` 264-ական, Հայ ազգային կոնգրես կուսակցությունների դաշինք (ՀԱԿ)` 66-ական, «Հայ Յեղափոխական Դաշնակցություն» կուսակցություն (ՀՅԴ)` 47-ական,

ЦИК Армении распределила должности председателей ОИК
Центральная избирательная комиссия Армении на созванном сегодня внеочередном заседании провела электронную жеребьевку по распределению должностей председателей и секретарей окружных избирательных комиссий к предстоящим 9 сентября выборам в органы местного самоуправления в Араратской, Армавирской, Ширакской, Лорийской и Сюникской областях между партиями и альянсами партий, представленных в Национальном Собрании.
Как сообщает пресс-служба ЦИК Армении, должности председателей и секретарей окружных избирательных комиссий были распределены следующим образом: Республиканская партия Армении (РПА) – 376; партия «Процветающая Армения» – 264; «Армянский национальный конгресс» (АНК) – 66; АРФ «Дашнакцутюн» (АРФД) – 47; партия «Оринац еркир» – 47; партия «Наследие» – 47.