Ջենիֆեր Լոպեսը դատի է տվել իր վարորդին` Հակոբ Մանուկյանին
Փոփ-աստղ Ջենիֆեր Լոպեսը դատի է տվել իր նախկին վարորդին, հավաստիացնելով, որ վերջինս ավտոմեքենայում լսած ինֆորմացիայի չհրապարակման համար պահանջում է 2.8 մլն. ԱՄՆ դոլար, հայտնում է Ռոսբալտը(rosbalt.ru):
Ավելի վաղ նրա հայազգի նախկին վարորդ Հակոբ Մանուկյանը ինքն է դատի տվել երգչուհուն և նրա մենեջեր Բենի Մեդինային:
Նա նշել է, որ Մեդինան քննադատում է իր արտաքին տեսքը և անգլերենի իմացությունը, իսկ երգչուհուն մեղադրել է իրենց աշխատանքային պայմանագրի` մասնավորապես աշխատավարձի վճարման մասով խախտման, ինչպես նաև իրեն աշխատանքից ազատման դիմում գրելու հարկադրման մեջ:
Ջ. Լոպեսը հակընդդեմ հայց է ներկայացրել դատարան` պահանջելով իր նախկին վարորդից 20 մլն. ԱՄՆ դոլար, հայտնում է Լայֆնյուզը(lifenews.ru):
Երգչուհին իր հակընդդեմ հայցում նշել է, որ Մանուկյանը բազմիցս հարբած վիճակում է նստել ղեկին և փորձել է ստանձնել երգչուհու անվտանգությունը` պահանջելով դրա համար լրացուցիչ գումար:
Երգչուհու խոսքով, վարորդը նաև սպառնացել է իր լսած ինֆորմացիան տրամադրել ոստիկանությանը իրեն 2.8 մլն. դոլարը չտրամադրելու դեպքում:

Дженнифер Лопес подала в суд на своего водителя Акопа Манукянa
Поп-звезда Дженнифер Лопес обвиняет экс-водителя Акопа Манукяна в шантаже, утверждая, что он требует $2,8 млн. за неразглашение информации, случайно услышанной в машине. Об этом сообщает «Росбалт».
Отметим, ранее А.Манукян сам пытался засудить артистку и ее менеджера Бенни Медину. Он утверждал, что Медина критикует его внешний вид и уровень английского, а Лопес обвинял в вынужденном увольнении и нарушении условий трудового договора и оплаты.
В ответ Дженнифер Лопес подала встречный иск против Манукяна. Сумма иска составляет $20 млн.. Во встречном иске звезда утверждает, что Манукян неоднократно напивался за рулем, пытался руководить службой безопасности и охраной певицы, и требовал за это дополнительную плату.
По словам Лопес, экс-водитель шантажирует ее, вымогая $2.8 млн. за неразглашение конфиденциальной информации, якобы подслушанной им в машине. В противном случае он угрожает рассказать эти сведения полиции, и засудить певицу.