«Հարսնաքարի» գործով նախաքննությունն ավարտվել է
«Հարսնաքարի» գործով նախաքննությունն ավարտվել է: 6 մեղադրյալների մասով գործի նյութերն անջատվել ու տրամադրվել են կողմերին՝ ծանոթանալու համար, իսկ մայր գործում մնացած չպարզված անձանց մասով նախաքննությունը շարունակվում է: Կողմերի` նյութերին ծանոթանալուց հետո, կկազմվի մեղադրական եզրակացություն, կհաստատվի, և գործը կուղարկվի դատարան»,- Aysor.am թղթակցի հետ զրույցում հայտնեց ՀՀ ոստիկանության լրատվական ծառայության ներկայացուցիչ Արմեն Մալխասյանը:
Հիշեցնենք, որ սույն թվականի հունիսի 17-ին «Հարսնաքար» ռեստորանային համալիրում դաժան ծեծի էին ենթարկվել ռազմական մի քանի բժիշկներ: Նրանցից մեկը` ՊՆ կայազորային հիվանդանոցի ԼՕՌ բաժանմունքի վարիչ, բժշկական ծառայության մայոր Վահե Ավետյանը գլխի ծանր վնասվածքով տեղափոխվել էր հիվանդանոց, և գիտակցության չգալով` հուլիսի 29-ին մահացել էր:
Դեպքի կապակցությամբ կալանավորվել էին 6 մարդ` Գարիկ Մարգարյանը, Նորայր Հայրապետյանը, Արման Խաչատրյանը, Արման Բաղդասարյանը, Արթուր Բաբլոյանն ու Դավիթ Ադամյանը:

Предварительное следствие по делу Ваге Аветяна завершено
Предварительное следствие по уголовному делу в связи с инцидентом в ресторанном комплексе «Арснакар» завершено. Об этом сообщил сегодня в беседе с корреспондентом Aysor.am представитель пресс-службы Полиции Армении Армен Малхасян.
«Материалы дела по 6 обвиняемым отделены и предоставлены сторонам для ознакомления, а в основном деле по остальным невыясненным лица следствие продолжается. После ознакомления сторон с материалами, будет составлено обвинительное заключение, будут направлены на утверждение, а затем в суд», - сказал А.Малхасян.
Напомним, что 17 июня в ресторанном комплексе «Арснакар» были избиты врачи Ереванского гарнизонного госпиталя МО Армении – Эдгар Микоян, Аркадий Агаджанян, Гарик Согомонян, Артак Баядян и  Ваге Аветян , который скончался 29 июня, не приходя в сознание.
По факту возбуждено уголовное дело. Подвергнуты приводу 7 человек – сотрудники службы безопасности и официанты ресторана. Решением суда общей юрисдикции административных районов Кентрон и Норк Мараш города Еревана к двухмесячному заключению приговорены 6 человек – Гарик Мадатян, Норайр Айрапетян, Арам Хачатрян, Арман Багдасарян, Артур Баблоян и Давид Адамян.