Խախտումների համար՝ մանկապարտեզի տնօրեններին ազատել են աշխատանքից
Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի հանրակրթության վարչության 2012 թվականի աշխատանքային ծրագրի հ. 67 («Նախադպրոցական ուսումնական հաստատությունների, այսուհետ մանկապարտեզների, սննդամթերքի որակի և տեսականու նկատմամբ վերահսկողություն»), հ 74 («Երեխաների ամառային կոփիչ միջոցառումների վերահսկում» և հ.77 (երեխաների կարգացույցի (ռեժիմի) պահպանման վերահսկում) կետերի համաձայն մի շարք մանկապարտեզներում կատարվել են ուսումնասիրություններ և երեխա-թվի հաշվառում:
Ուսումնասիրությունների արդյունքում արձանագրված խախտումների հիմքով Շենգավիթ վարչական շրջանի թիվ 136 մանկապարտեզի տնօրեն Կարինե Ջանոյանը ստացել է խիստ նկատողություն, 137 մանկապարտեզի տնօրեն Մելանյա Աբրահամյանը` նկատողություն, իսկ թիվ 143 մակապարտեզի տնօրեն Մարինե Հարությունյանն ազատվել է աշխատանքից:
Ուսումնասիրությունների արդյունքում արձանագրված խախտումների հիմքով Էրեբունի վարչական շրջանի թիվ 65 մանկապարտեզի տնօրեն Զարուհի Սաֆարյանը և թիվ 67 մանկապարտեզի տնօրենի ժ/պ Կարինե Ապերյանը ստացել են նկատողություն:
Ուսումնասիրությունների արդյունքում արձանագրված խախտումների հիմքով աշխատանքից ազատվել է Կենտրոն վարչական շրջանի թիվ 15 մանկապարտեզի տնօրեն Քրիստինե Հունանյանը:
Այս մասին տեղեկացնում են Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։

По итогам проверки мэрии с работы уволены директора детсадов
В ряде дошкольных образовательных учреждений столицы, согласно программе управления общего образования аппарата мэрии Еревана, был проведен мониторинг с целью проверки качества и ассортимента питания, правильной организации физкультурно-оздоровительной работы и соблюдения режима дня и посещаемости.
Как сообщает пресс-служба мэрии Еревана, на основании нарушений, выявленных в ходе мониторинга, в административном районе Шенгавит строгий выговор вынесен директору детского сада № 136 Карине Джаноян, выговор – директору детского сада № 137 Меланье Абраамян, директор детского сада № 143 Марине Арутюнян уволена с работы.
В административном районе Эребуни на основании выявленных нарушений строгий выговор вынесен директору детского сада № 65 Заруи Сафарян и и/о директора детского сада № 67 Карине Апресян.
По итогам проверки освобождена с работы также директор детского сада № 15 административного района Кентрон Кристина Унанян.