«Ազատ Դեմոկրատներ»-ը ցավակցել է Սուրեն Սիրունյանի ընտանիքին
«Ազատ Դեմոկրատներ» կուսակցության լրատվական ծառայության տարածած ցավակցական հաղորդագրության մեջ նշված է.
«Օգոստոսի 18-ին մեզ լքեց իսկական ընկեր, իր երկրի ու իր հարազատների իսկական նվիրյալ, կենսախինդ ու ավյունով լեցուն, հավերժ պայքարող ու տոկուն ՀՀ քաղաքացի:
Սուրեն Սիրունյանի մահը մեծ կորուստ է բոլորիս համար, քանզի նա այն մարդկանցից էր, ով իր կյանքի ողջ ընթացքում նվիրվել է իր գործին, դեռևս պատանի հասակից նա Ղարաբաղյան շարժման բացառիկ նվիրյալ էր: Սիրունյանի անձնազոհ կերպարը մշտական պայքար է մղել հայրենիքի և ՀՀ քաղաքացիների ազատության համար՝ ինքն իրեն զրկելով ազատությունից:
Անդառնալի ու ցավալի կորուստ՝ կորուստ մի մարդու, որի ներուժը կարող էր անգնահատելի լինել իր հայրենիքի, իր ընկերների և իր ընտանիքի համար:
«Ազատ Դեմոկրատներ» կուսակցությունն իր խորին ցավակցությունն է հայտնում Սիրունյանի ընտանիքի անդամներին և մերձավորներին: Մեր ընկերոջ վառ հիշատակը հավերժ մնալու է մեր սրտերում»:

Партия «Свободные демократы» соболезнует семье С.Сируняна
В связи с кончиной бывшего начальника охраны экс-главы МИД Армении Вано Сирадегяна – Сурена Сируняна – партия «Свободные демократы», которая поддерживала его кандидатуру на состоявшихся 6 мая с.г. парламентских выборах, выразила соболезнования его родным и близким.
«18 августа нас покинул настоящий друг, воистину преданный своей стране и своим родным, жизнерадостный и полный сил, всегда борющийся и стойкий гражданин Армении.
Смерть Сурена Сируняна – большая утрата для всех нас, поскольку он был одним из тех, кто всю верен своему делу, с юных лет он был исключительно преданным участником Карабахского движения. Это необратимая и тяжелая потеря, потеря человека, потенциал которого мог бы быть неоценимым для родины, его друзей и семьи.
Партия „Свободные демократы” выражает свои соболезнования близким и членам семьи Сируняна. Живая память о нашем друге навсегда останется в наших сердцах», – говорится в послании данной политической силы.