Ախթալայի քաղաքապետի տան վրա հարձակման գործով քրգործ է հարուցվել
Օգոստոսի 30-ին, ժամը 18.50-ի սահմաններում, անհայտ քաղաքացուց ոստիկանության Թումանյանի բաժնում ահազանգ է ստացվել, որ ոմն Բոդոլ հարձակվել է Ախթալայի քաղաքապետ Հայկազ Խաչիկյանի տան վրա:
Դեպքի վայր մեկնած օպերատիվ-քննչական խումբը պարզել է, որ օգոստոսի 30-ին, ժամը 18.30-ի սահմաններում, Ախթալա քաղաքի բնակիչ Արսեն Չիչյանը և Լոռու մարզի Շնող գյուղի բնակիչ Էդգար Հախվերդյանը հարձակվել են Կարեն Խաչիկյանին պատկանող Ախթալա քաղաքի Սպանդարյան փողոցի 52-րդ շենքի 10-րդ բնակարանի վրա, կոտրել մուտքի դուռը` ոչնչացնելով ու վնասելով տան գույքը, այնուհետև ոտքերով հարվածել ու վնասել են նշված շենքի բակում կայանված, Կարեն Խաչիկյանի եղբոր «Մերսեդես Բենս» մակնիշի ավտոմեքենան, ինչի հետևանքով պատճառել են առանձնապես խոշոր չափերի գույքային վնաս:
Նախաքննությամբ պարզվել է նաև, որ Կարեն Խաչիկյանը, գալով տուն, իմացել է կատարվածի մասին և հորեղբոր որդու` Վաչագան Խաչիկյանի հետ գնացել են Արսեն Չիչյանի` Ախթալա քաղաքի Աբովյան փողոցի 22 շենքի թիվ 2 բնակարանը, որտեղ դիտավորյալ վնասել և մասամբ ոչնչացրել են նրանց տան գույքը, ռետինե մահակով հարվածներ հասցրել տան անդամներ Բենիկ Չիչյանին, Բավական Չիչյանին և Նունե Խաչիկյանին:
Տուժողներին տրվել են դատաբժշկի ուղեգրեր:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ոստիկանության Լոռու մարզի քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 185 հոդվածի 3-րդ մասի առաջին կետով հարուցվել է քրեական գործ:

По факту нападения на дом мэра Ахталы возбуждено уголовное дело
В Туманянское отделение полиции города Ахталы вчера от неизвестного гражданина поступило сообщение о нападении на дом мэра города Айказа Хачикяна.
Как сообщили в пресс-службе полиции Армении, выехавшие на место оперативники выяснили, что вчера вечером житель Ахталы Арсен Чичян и житель села Шнох Эдгар Ахвердян напали на дом Карена Хачикяна, сломали входную дверь, повредили имущество, в том числе припаркованный во дворе автомобиль марки «Мерседес», принадлежащий брату Карена Хачикяна, причинив ущерб в особо крупных размерах.
Предварительным следствием выяснено, что Карен Хачикян, узнав о случившемся, отправился с двоюродным братом Вачаганом Хачикяном в дом Арсена Чичяна, намеренно повредил и частично уничтожил имущество, резиновой дубинкой нанес удары по членам семьи Бенику Чичяну, Бавакан Чичян, Нуне Хачикян. Пострадавшим даны направления к судмедэксперту.
По факту возбуждено уголовное дело по п.1 ч.3 ст.185 УК Армении. Предварительное следствие продолжается.