Բ. Սահակյանն ընդունել է Լևոն Անանյանին և Վարդան Հակոբյանին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը օգոստոսի 31-ին ընդունել է ՀՀ և ԼՂՀ գրողների միությունների նախագահներ Լևոն Անանյանին և Վարդան Հակոբյանին, գրող, հրապարակախոս Զորի Բալայանին և գերմանացի գրողներ Յուրգեն Յանկովսկուն և Անդրե Շինքելին:
ԼՂՀ նախագահի լրատվական ծառայության փոխանցմամբ` հանդիպմանը քննարկվել են Արցախում գրականության և մշակույթի ոլորտի զարգացմանն առնչվող մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը կարևորել է գրականության դերը ազգային ինքնության պահպանման, մատաղ սերնդի դաստիարակության և համամարդկային արժեքների ամրապնդման գործում: Երկրի ղեկավարն այս համատեքստում հատկապես նշել է տարբեր երկրների, այդ թվում նաև՝ Գերմանիայի հետ համագործակցության հաստատման և զարգացման անհրաժեշտությունը՝ ընդգծելով, որ դրա համար կան նպաստավոր պայմաններ:

On 31 August Artsakh Republic President Bako Sahakyan received heads of Armenia and Artsakh unions of writers Levon Ananyan and Vardan Hakobyan, writer and publicist Zori Balayan as well as German writers Jurgen Jankofsky and Andre Schinkel.
Issues related to the development of literature and cultural sphere in Artsakh were discussed during the meeting.
President Sahakayan considered important the role of literature in preserving national identity, upbringing the younger generation and cementing universal values. Within this context, the Head of the State underlined the necessity of establishing and developing cooperation with different countries, including Germany and underling the existence of favorable conditions for that.