Բ. Սահակյանն ընդունել է Լևոն Անանյանին և Վարդան Հակոբյանին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը օգոստոսի 31-ին ընդունել է ՀՀ և ԼՂՀ գրողների միությունների նախագահներ Լևոն Անանյանին և Վարդան Հակոբյանին, գրող, հրապարակախոս Զորի Բալայանին և գերմանացի գրողներ Յուրգեն Յանկովսկուն և Անդրե Շինքելին:
ԼՂՀ նախագահի լրատվական ծառայության փոխանցմամբ` հանդիպմանը քննարկվել են Արցախում գրականության և մշակույթի ոլորտի զարգացմանն առնչվող մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը կարևորել է գրականության դերը ազգային ինքնության պահպանման, մատաղ սերնդի դաստիարակության և համամարդկային արժեքների ամրապնդման գործում: Երկրի ղեկավարն այս համատեքստում հատկապես նշել է տարբեր երկրների, այդ թվում նաև՝ Գերմանիայի հետ համագործակցության հաստատման և զարգացման անհրաժեշտությունը՝ ընդգծելով, որ դրա համար կան նպաստավոր պայմաններ:

Президент НКР встретился с армянскими и немецкими писателями
Президент Республики Арцах Бако Саакян принял сегодня руководителей союзов писателей Армении и НКР Левона Ананяна и Вардана Акопяна, писателя, публициста Зория Балаяна и немецких писателей Юргена Янковского и Андре Шинкеля.
Как сообщили в пресс-службе президента, на встрече был обсужден ряд вопросов, касающихся развития в Арцахе литературы и сферы культуры.
Президент Саакян отметил важную роль литературы в деле сохранения национальной идентичности, воспитания подрастающего поколения и укрепления общечеловеческих ценностей. В этом контексте глава государства особо отметил необходимость установления и развития сотрудничества с различными странами, в том числе с Германией, подчеркнув, что для этого имеются благоприятные условия.