Պետնախարար Լիդինգթոնը սեպտեմբերի 18-19-ը կլինի Հայաստանում
ՄԹ Արտաքին գործերի և համագործակցության երկրների նախարարության Եվրոպայի հարցերով պետնախարար Դեյվիդ Լիդինգթոնը 2012թ-ի սեպտեմբերի 18-19-ը պաշտոնական այցով կլինի Հայաստանում: Այս մասին տեղեկացնում են Երևանում Մեծ Բրիտանիայի դեսպանատան լրատվական բաժնից:
Աղբյուրի փոխանցմամբ` Երևանում պետնախարարը հանդիպումներ կունենա ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի, ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի և ՀՀ Արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ:
«2012-ին նշվում է հայ-բրիտանական դիվանագիտական հարաբերությունների 20 ամյակը, ուստի քննարկումների առարկան լինելու է երկկողմ հարաբերությունների, տնտեսական համագործակցության, Հայաստան-ԵՄ Ասոցացման համաձայնագրի բանակցությունների շուրջ, ինչպես նաև տեսակետներ կփոխանակվեն տարածաշրջանային ու միջազգային խնդիրների վերաբերյալ»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

Госминистр Д.Лидингтон посетит 18-19 сентября Армению
Государственный министр по делам Европы министерства иностранных дел Великобритании Дэвид Лидингтон посетит 18-19 сентября с официальным визитом Армению. Об этом сообщает посольство Великобритании в Армении.
В рамках визита состоятся встречи британского госминистра с президентом Армении Сержем Саргсяном, премьер-министром Тиграном Саркисяном и министром иностранных дел Эдвардом Налбандяном.
«В 2012 году отмечается 20-летие установления армяно-британских дипломатических отношений, поэтому предметом обсуждений станут вопросы двусторонних отношений, экономического сотрудничества, переговоры вокруг Соглашения об ассоциации Армения-ЕС, а также обмен мнениями по региональным и международным проблемам», - отмечается в сообщении.