Պատգամավոր. Եվրոպան կրկին գործի է դրել երկակի ստանդարտները
Եվրոպան կրկին կիրառության մեջ է դնում երկակի ստանդարտներ: Անդրադառնալով Սաֆարովի արտահանձնման վերաբերյալ Եվրոպական Խորհրդարանի ընդունած բանաձևին` նման տեսակետ հայտնեց լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Մկրտիչ Մինասյանը:
«Եվրոպան կրկին գործի է դրել երկակի ստանդարտները: Մարդկային և քաղաքակրթական հիմքերը խարխլող նման խայտառակության վերաբերյալ ընդամենը «ափսոսանք» հայտնելը ձևականության և երկակի ստանդարտների դրսևորում է»,- ընդգծեց պատգամավորը:
Ասուլիսին մասնակից Հայաստանի Դեմոկրատական կուսակցության նախագահ Արամ Սարգսյանը նույնպես համամիտ էր: Նա նշեց, որ միամտություն է այսօրվա քաղաքական իրականությունից բարոյականություն պահանջելը :
«Այսօրվա աշխարհը առաջնորդվում է, ոչ թե բարոյական նորմերով, այլ սեփական շահերով»,- նշեց Ա. Սարգսյանը` հավելովով, որ Հայաստանը պետք է պատրաստ լինի դիմակայել իր առջև ծառայող մարտահրավերներին:

М.Минасян: Европа вновь применила двойные стандарты
Европа вновь начинает применять двойные стандарты. Такую точку зрения высказал сегодня в ходе встречи с журналистами член фракции Республиканской партии Армении Мкртич Минасян, касаясь принятой накануне Европарламентом резолюции по «делу Сафарова».
«Европа вновь приняла на вооружение двойные стандарты. Выражать лишь «сожаление» по поводу такого позорного явления, подрывающего гуманистические и цивилизационные основы, является проявлением формальности и двойных стандартов», - сказал депутат.
Присутствующий на встрече председатель Демократической партии Армении Арам Саркисян в свою очередь согласился с мнением Мкртича Минасяна. Он отметил, что в сегодняшней политической действительности наивно требовать проявления нравственности.
«Сегодня мир руководствуется не нравственными нормами, а собственными интересами», - заявил А.Саркисян. По его словам, Армения должна быть готова противостоять вызовам, с которыми сталкивается.