Տեղի կունենա ՀՀ և ԼՂՀ ԱԺ կուսակցությունների անդրանիկ կլոր սեղան
Սեպտեմբերի 15-ին ԼՂՀ մայրաքաղաք Ստեփանակերտում Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության նախաձեռնությամբ տեղի կունենա ՀՀ և ԼՂՀ խորհրդարանական կուսակցությունների անդրանիկ կլոր սեղանը` «Քաղաքական կուսակցությունները ժամանակակից ժողովրդավարական համակարգերում» թեմայով: Այս մասին տեղեկացրին ՀՀԿ մամլո գրասենյակից:
Կլոր սեղանին մասնակցելու են Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության, «Օրինաց Երկիր» կուսակցության, «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության, «Ժառանգություն» կուսակցության, Հայ Հեղափոխական Դաշնակցութան, Արցախի ժողովրդավարական կուսակցության, «Ազատ Հայրենիք» կուսակցության, ՀՅԴ Արցախի կառույցի պատվիրակությունները:
Կլոր սեղանի նպատակներն են քննարկել.
1. ժամանակակից քաղաքական կուսակցությունների դերը, նրանց գործունեության առանձնահատկությունները տեղեկատվական հասարակության մեջ,
2. հայկական երկու պետությունների քաղաքական կուսակցությունների համագործակցության ուղիները,
3. կուսակցությունների ներդրումը ժողովրդավարական բարեփոխումների գործընթացում,
4. քաղաքական կուսակցությունների ներգրավումը արտաքին քաղաքականության օրակարգի մշակման և իրականացման գործում:

В Степанакерте состоится первый круглый стол партий Армении и НКР
В столице Нагорно-Карабахской Республики – Степанакерте 15 сентября по инициативе Республиканской партии Армении состоится первый круглый стол парламентских партий Армении и НКР на тему – «Политические партии в современных демократических системах». Об этом сообщает пресс-служба РПА.
В круглом столе примут участие делегации Республиканской партии Армении, партий «Оринац еркир», «Процветающей Армении», «Наследия», АРФ «Дашнакцутюн», Демократической партии Арцаха, партии «Азат Айреник», арцахской структуры АРФД..
Цель проведения круглого стола – обсудить роль современных политических партий, особенности их деятельности в информационном обществе, пути сотрудничества политических партий двух армянских государств, вклад этих партий в процесс демократических реформ, привлечение политических партий к разработке и реализации повестки внешней политики.
Круглый стол состоится в здании парламента НКР. С приветственным словом выступит президент НКР Бако Саакян.