Հարկայինը շարունակում է ստուգումները «Սիվիլիթասում»
«Կա ԱԱԾ որոշում, որտեղ ասվում է, որ կան կեղտոտ փողեր, որոնք առնչվում են «Սիվիլիթասին» և Վարդան Օսկանյանին. նշանակում է, որ մենք կամ ապուշությամբ մասնակցել ենք այդ գործին, կամ էլ օրենք ենք խախտել»,- այսօր տեղի ունեցած դատական նիստից հետո լրագրողներին ասաց «Սիվիլիթաս» հիմնադրամի տնօրեն Սալբի Ղազարյանը:
Նրա խոսքով` հարկայինը շարունակում է ստուգումները հիմնադրամում, չնայած, որ փողերի մեծ մասը հիմնադրամն արդեն օգտագործել է, դա արվել է նվիրատուի գիտությամբ:
«Արդյոք ավելի լա՞վ չէր լինի, որ ԱԱԾ զբաղվեր Սաֆարովի, ՀՀ Նախագահի մատնանշած մեծ գործերով»,- հարցրեց «Սիվիլիթասի» տնօրենը:
Հիշեցնենք, որ այսօր ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարանում` դատավոր Հենրիկ Տեր-Ադամյանի նախագահությամբ, կայացավ «Սիվիլիթաս» հիմնադրամի բողոքի քննությունը, որով պահանջվում է վերացնել ՀՀ ԿԱ ԱԱԾ-ի կողմից 25.05.2012թ. քրեական գործ հարուցելու մասին որոշումը: Գործով դատավճիռը կհրապարկվի սեպտեմբերի 27-ին ժամը 10.45-ին:

Налоговая продолжает проверки в фонде «Сивилитас»
«Есть решение Службы национальной безопасности, в котором говорится, что есть грязные деньги, связанные с фондом «Сивилитас» и Варданом Осканяном: значит, что мы или участвовали по-идиотски в этом деле, или нарушили закон», - заявила сегодня журналистам после судебного заседания директор фонда «Сивилитас» Сальби Казарян.
По ее словам, налоговая продолжает проверки в фонде «Сивилитас», несмотря на то, что фонд уже использовал большую часть денег и даритель был в курсе этого.
«Разве не было бы лучше, чтобы Служба национальной безопасности занималась Сафаровым, крупными делами, о которых говорил президент Армении?» - отметила директор фонда.
Напомним, сегодня в Апелляционном уголовном суде Армении под председательством судьи Генрика Тер-Адамяна состоялось рассмотрение иска представителя фонда «Сивилитас» – Артура Григоряна с требованием отменить решение Службы национальной безопасности Армении от 25.05.2012г. о возбуждении уголовного дела против данного фонда.