Սաֆարյան. Կարելի է եզրակացնել, որ մանդատը  կստանա Թևան Պողոսյանը
Ազգային Ժողովում «Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանին փոխարինողի հարցը դեռ չի քննարկվել: Այս մասին  լրագրողների հետ հանդիպան ժամանակ ասաց կուսակցության գլխավոր քարտուղար Ստյոպա Սաֆարյանը:
Նա նշեց, որ թեև Րաֆֆի Հովհաննիսյանը հայտնել է մանդատից հրաժարվելու մտադրության մասին, սակայն որևէ մեկի անուն չի շոշափվել`  միևնույն ժամանակ անհիմն համարելով շրջանառվող լուրերը, թե կուսակցությունը մտադիր է շրջանցել «Ժառանգության» ընտրացուցակում գտնվող անձանց և թափուր պատգամավորական տեղը փոխանցել հենց Սաֆարյանին:
«Ու քանի որ նման քննարկում չկա,  կարելի է եզրակացնել, որ ԱԺ-ում թափուր մանդատը կստանա Թևան Պողոսյանը», - եզրափակեց իր խոսքը  Ս.Սաֆարյանը:

С.Сафарян: Мандат лидера «Наследия» перейдет к Тевану Погосяну
Вопрос кандидата, который заменит в парламенте Армении лидера партии «Наследие» Раффи Ованнисяна, пока еще не обсуждался. Об этом сообщил сегодня в ходе встречи с журналистами секретарь партии «Наследие» Степан Сафарян.
Он отметил, что хотя Раффи Ованнисян и заявил о намерении отказаться от депутатского мандата, однако чья-либо кандидатура пока не обсуждалась. С.Сафарян счел безосновательными также слухи о том, будто партия намерена обойти находящихся в пропорциональном списке «Наследия» кандидатов и передать мандат именно ему.
«И поскольку обсуждений на эту тему не было, можно сделать вывод, что мандат депутата получит Теван Погосян», - сказал С.Сафарян.