ԿԲ նախագահը մեկնում է Տոկիո
ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանը հոկտեմբերի 8-ից 12-ը աշխատանքային այցով մեկնում է Տոկիո՝ մասնակցելու Արժույթի միջազգային հիմնադրամի և Համաշխարհային բանկի խմբի կառավարիչների խորհուրդների 2012 թ. տարեկան ժողովին:
ԿԲ նախագահը կմասնակցի ԱՄՀ և ՀԲ Կառավարիչների խորհուրդների տարեկան հանդիպումների պլենար նիստերին, ԱՄՀ Հոլանդիայի ենթախմբի երկրների հանդիպմանը: Այս մասին տեղեկացնում են Կենտրոնական բանկից:
Հանդիպումներ են նախատեսված Համաշխարհային բանկի գործադիր տնօրեն Ռուդ Տրեֆերսի, ԱՄՀ Մերձավոր Արևելքի և Կենտրոնական Ասիայի դեպարտամենտի տնօրեն Մասուդ Ահմեդի, ԱՄՀ Հոլանդիայի ենթախմբի երկրների մասով գործադիր տնօրեն Մեննո Սնելի, Միջազգային Ֆինանսական Կորպորացիայի փոխտնօրեն Դիմիտրիս Ցիցիրագոսի և Եվրոպայի ու Կենտրոնական Ասիայի գծով տնօրեն Թոմաս Տելմայի, Վերակառուցման և Զարգացման Եվրոպական Բանկի Թուրքիայի, Արևելյան Եվրոպայի, Կովկասի և Կենտրոնական Ասիայի գծով տնօրեն Օլիվյե Դեշամի հետ:

Глава Центробанка Армении посетит с рабочим визитом Токио
Председатель Центрального банка Армении Артур Джавадян отбудет с рабочим визитом Токио для участия 8-12 октября в годовом собрании управляющих Всемирного банка и Международного валютного фонда.
Как сообщает пресс-службы ЦБ Армении, Артур Джавадян примет участие в пленарном заседании ВБ и МВФ, а также на встрече стран Голландской группы МВФ.
В рамках ежегодного заседания запланированы встречи с исполнительным директором ВБ Рудом Треферсом, директором департамента Ближнего Востока и Центральной Азии МВФ Масудом Ахмедом, исполнительным директором стран Голландской группы при Международном валютном фонде Менно Снелом и другими высокопоставленными лицами.