Արցախում զորակոչ և զորացրում կկատարվի
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 6-ին ստորագրել է հրամանագիր` 2012 թվականի աշնանային զորակոչ անցկացնելու և զորացրում կատարելու մասին: Այս մասին հայտնում են Արցախի հանրապետության նախագահի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Աղբյուրի փոխանցմամբ, ըստ հրամանագրի` 2012 թվականի հոկտեմբեր-դեկտեմբեր ամիսներին կանցկացվի Արցախի Հանրապետության արական սեռի այն քաղաքացիների պարտադիր զինվորական ծառայության աշնանային զորակոչը, որոնց 18 տարին լրանում է մինչև զորակոչի օրը, ինչպես նաև այն քաղաքացիների, ովքեր կորցրել են նախկինում ստացած պարտադիր զինվորական ծառայության զորակոչից տարկետման իրավունքը:
Հրամանագրի համաձայն` 2012 թվականի հոկտեմբեր-դեկտեմբեր ամիսներին կզորացրվեն օրենքով սահմանված ժամկետում պարտադիր զինվորական ծառայություն անցած զինծառայողները:
Արցախի Հանրապետության կառավարությանը հանձնարարվել է երկշաբաթյա ժամկետում ընդունել սույն հրամանագրի կիրարկումն ապահովող համապատասխան որոշում:

Bako Sahakyan signed decree
On 6 October President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan signed a decree on the 2012 autumn draft and demobilization.
According to the decree within the period of October-December of the current year male citizens of the Artsakh Republic who will be 18 years old before the period of the draft as well as those citizens whose deferment of mandatory military service has been expired will be conscripted into the military service during the autumn draft.
In compliance with the decree within the period of October-December 2012 servicemen who have completed their mandatory military service will be demobilized from the army.
The Cabinet of Ministers of the Artsakh Republic has been assigned to adopt a corresponding resolution to carry out the decree within the fortnight period.