Ռուբեն Հայրապետյանից պահանջում են ներողություն խնդրել
Այսօր Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարան «Վահե Ավետյան» նախաձեռնության անդամներ Գարեգին Չուգասզյանը, Հրանուշ Խառատյանը, Դավիթ Սանասարյանը ԱԺ նախկին պատգամավոր Ռուբեն Հայրապետյանի դեմ հայց են ներկայացրել: Դատարանում նրանց շահերը ներկայացնելու է փաստաբան Մհեր Արշակյանը:
Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում  փաստաբանը նշեց, որ իրենք դատարանից ծանուցում դեռևս չեն ստացել, սակայն հայցը մերժելու հիմքեր չկան: «Մենք պահանջում ենք, որ Ռուբեն Հայրապետյանը հրապարակայնորեն ներողություն խնդրի վիրավորանքի և զրպարության համար և հերքի իր խոսքերը»,-ասաց նա:
Հիշեցնենք, որ հայցը վերաբերում է «Nouvelles d`Armenie» ամսագրին տված Ռուբեն Հայրապետյանի հարցազրույցին, որտեղ նա, ըստ հայցատուների, վիրավորական հայտարարություններ էր արել վերոնշյալ մարդկանց վերաբերյալ:

Члены инициативы «Ваге Аветян» подали иск против Р.Айрапетяна
Члены инициативной группы «Ваге Аветян» Гарегин Чугасзян, Грануш Харатян и активист инициативной «Требуем наказать всех виновных в инциденте в ресторане „Арснакар”» Давид Санасарян сегодня подали в суд общей юрисдикции административных районов Аван и Нор Норк иск против бывшего депутата парламента Армении Рубена Айрапетяна. Защищать их интересы в суде будет адвокат Мгер Аршакян.
В беседе с корреспондентом Aysor.am адвокат отметил, что пока они не получили уведомление из суда, однако причин для отказа нет. «Мы требуем, чтобы Рубен Айрапетян публично принес извинение за оскорбление и клевету, а также выступил бы с опровержением своих слов», - сказал М.Аршакян.
Напомним, иск связан с интервью Рубена Айрапетяна журналу «Nouvelles d`Armenie», в котором он, по словам истцов, озвучил оскорбительные заявления в их адрес.