Ռուբեն Հայրապետյանից պահանջում են ներողություն խնդրել
Այսօր Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարան «Վահե Ավետյան» նախաձեռնության անդամներ Գարեգին Չուգասզյանը, Հրանուշ Խառատյանը, Դավիթ Սանասարյանը ԱԺ նախկին պատգամավոր Ռուբեն Հայրապետյանի դեմ հայց են ներկայացրել: Դատարանում նրանց շահերը ներկայացնելու է փաստաբան Մհեր Արշակյանը:
Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում  փաստաբանը նշեց, որ իրենք դատարանից ծանուցում դեռևս չեն ստացել, սակայն հայցը մերժելու հիմքեր չկան: «Մենք պահանջում ենք, որ Ռուբեն Հայրապետյանը հրապարակայնորեն ներողություն խնդրի վիրավորանքի և զրպարության համար և հերքի իր խոսքերը»,-ասաց նա:
Հիշեցնենք, որ հայցը վերաբերում է «Nouvelles d`Armenie» ամսագրին տված Ռուբեն Հայրապետյանի հարցազրույցին, որտեղ նա, ըստ հայցատուների, վիրավորական հայտարարություններ էր արել վերոնշյալ մարդկանց վերաբերյալ:

Case launched against Ruben Hayrapetyan
Today members of Vahe Avetyan public initiative Garegin Chugaszyan, Hranush Kharatyan, and David Sanasaryan have launched a case against former MP Ruben Hayrapetyan in the Court of General Jurisdiction of Yerevan’s Avan and Nor Nork administrative district. Lawyer Mher Arshakyan will represent the interests of the plaintiffs.
Lawyer mentioned in the interview with the Aysor.am that they have not received the court notice yet. “We demand that Ruben Hayrapetyan apologized publically for offending and slandering and refute his own words,” he said.
The activists sue the former MP over offensive remarks addressed to them in his interview with Nouvelles d'Arménie Magazine.