Գոմեշի մսի ներկրման համար մեղադրանք է առաջադրվել
Բանակի պարենային պահեստում կատարված ստուգումների արդյունքում հայտնաբերված գոմեշի մսի փաստով հարուցված քրեական գործի շրջանակներում մեղադրանք է առաջադրվել Ալբերտ Անդրանիկի Օհանջանյանին՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 178-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետի հատկանիշներով( խարդախություն, որը կատարվել է առանձնապես խոշոր չափերով),-Aysor.am-ի թղթակցին հայտնեց ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայության ավագ սպա Մերի Սարգսյանը:
Հիշեցնենք, որ քրեական գործը հարուցվել էր 2012թ. հունիսին՝ բանակի պարենային պահեստում կատարված ստուգումների արդյունքում հայտնաբերված խախտումների համար:

Предъявлено обвинение в связи с импортом мяса буйвола
В рамках уголовного дела, возбужденного по факту обнаружения на продовольственном складе армии мяса буйвола, Альберту Оганджаняну предъявлено обвинение по признакам пункта1 части 3 статьи 178 УК РА (Мошенничество, совершенное в особо крупных размерах). Об этом корреспонденту Aysor.am сообщила старший офицер Следственной службы министерства обороны Армении Мери Саркисян.
Напомним, уголовное дело было возбуждено июне этого года на основании нарушений, обнаруженных на армейском продовольственном складе по итогам проведенных проверок.