ՀՀ ԱԺ նախագահն ընդունեց Բելառուսի դեսպանին
Այսօր ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ՀՀ-ում Բելառուսի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ստեպան Սուխորենկոյին: Այս մասին տեղեկացնում են ԱԺ լրատվական ծառայությունից:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին երկու երկրների փոխգործակցությանը, միջխորհրդարանական կապերի զարգացմանը վերաբերող և երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր ևս: Կարևորվեց միջխորհրդարանական համագործակցության դերը երկկողմ կապերի ամրապնդման գործում:
Դեսպանը ԱԺ նախագահին իրազեկեց Բելառուսի խորհրդարանական ընտրությունների ու ներքաղաքական վերջին զարգացումների մասին` նշելով, որ նորընտիր խորհրդարանի առաջին նիստը տեղի կունենա հոկտեմբերի 18-ին:

Today RA NA Chairman Hovik Abrahamyan received Stepan Sukhorenko, the ambassador of Belorussia to Armenia, the press service of the RA NA reports.
At the meeting were discussed issues concerning cooperation, development of inter-parliamentary relations and issues of bilateral interest.
The Ambassador informed the RA NA Chairman about the latest developments in Belorusian parliamentary elections and the latest domestic developments noting that the first session of the newly formed parliament will be held on October 18.