ՀՀ ԱԺ նախագահն ընդունեց Բելառուսի դեսպանին
Այսօր ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ՀՀ-ում Բելառուսի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ստեպան Սուխորենկոյին: Այս մասին տեղեկացնում են ԱԺ լրատվական ծառայությունից:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին երկու երկրների փոխգործակցությանը, միջխորհրդարանական կապերի զարգացմանը վերաբերող և երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր ևս: Կարևորվեց միջխորհրդարանական համագործակցության դերը երկկողմ կապերի ամրապնդման գործում:
Դեսպանը ԱԺ նախագահին իրազեկեց Բելառուսի խորհրդարանական ընտրությունների ու ներքաղաքական վերջին զարգացումների մասին` նշելով, որ նորընտիր խորհրդարանի առաջին նիստը տեղի կունենա հոկտեմբերի 18-ին:

Спикер парламента Армении принял посла Беларуси С.Сухаренко
Спикер парламента Армении Овик Абраамян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Республики Беларусь в Армении Степан Сухоренко. Об этом сообщает пресс-служба Национального Собрания Армении.
В ходе встречи собеседники обсудили взаимодействие между двумя странами, связанные с развитием межпарламентских контактов и представляющие взаимный интерес другие вопросы. Стороны подчеркнули роль межпарламентского сотрудничества в укреплении двусторонних связей.
Посол Беларуси проинформировал спикера Национального Собрания Армении о парламентских выборах и последних внутриполитических развитиях в Беларуси, отметив, что первое заседание новоизбранного парламента состоится 18 октября.