Բ. Սահակյան. Պետբյուջեն պետք է լինի հավասարակշռված
Պետական բյուջեն պետք է ապահովի պետության սոցիալ-տնտեսական զարգացման հիմնական ուղղությունները, լինի հավասարակշռված և պահպանի սոցիալական ուղղվածությունը,-հայտարարել է Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը` 2012թ պետբյուջեի կատարողականի և 2013թ պետական բյուջեի ձևավորման հետ կապված հարցերին նվիրված խորհրդակցության ժամանակ:
Երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ այս մոտեցումն ապացուցել է իր արդյունավետությունը և հնարավորություն տվել իրականացնել ռազմավարական նշանակություն ունեցող ծրագրեր:
Նախագահը, աղբյուրի փոխանցմամբ, կարևորել է նաև բյուջետային միջոցների նպատակային օգտագործումը և այդ գործընթացի հանդեպ վերահսկողության պատշաճ մակարդակի ապահովումը:

Б.Саакян: Бюджет должен сохранять социальную направленность
Президент Республики Арцах Бако Саакян провел сегодня рабочее совещание, посвященное вопросам, связанным с выполнением госбюджета 2012 года и формированием государственного бюджета на 2013 год.
Как сообщили в пресс-службе президента, глава государства подчеркнул, что государственный бюджет должен обеспечить основные направления социально-экономического развития страны, быть взвешенным и сохранять свою социальную направленность. Президент отметил, что подобный подход доказал свою эффективность и позволил реализовать программы, имеющие стратегическое значение.
Президент отметил важность целевого использования бюджетных средств и обеспечения контроля данного процесса на должном уровне.
В совещании приняли участие председатель Национального собрания Ашот Гулян, премьер-министр Ара Арутюнян, другие должностные лица.