Բ. Սահակյան. Պետբյուջեն պետք է լինի հավասարակշռված
Պետական բյուջեն պետք է ապահովի պետության սոցիալ-տնտեսական զարգացման հիմնական ուղղությունները, լինի հավասարակշռված և պահպանի սոցիալական ուղղվածությունը,-հայտարարել է Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը` 2012թ պետբյուջեի կատարողականի և 2013թ պետական բյուջեի ձևավորման հետ կապված հարցերին նվիրված խորհրդակցության ժամանակ:
Երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ այս մոտեցումն ապացուցել է իր արդյունավետությունը և հնարավորություն տվել իրականացնել ռազմավարական նշանակություն ունեցող ծրագրեր:
Նախագահը, աղբյուրի փոխանցմամբ, կարևորել է նաև բյուջետային միջոցների նպատակային օգտագործումը և այդ գործընթացի հանդեպ վերահսկողության պատշաճ մակարդակի ապահովումը:

On 18 October President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan convoked a working consultation on issues related to the 2012 state budget performance and the formation of the 2013 state budget.
The Head of the State underlined that the state budget should be balanced, secure the main directions of the country's socioeconomic development and maintain its social direction. The President mentioned that such an approach proved its efficiency and enabled to realize programs of strategic importance.
The President noted the necessity of targeted utilization of the budgetary means and ensuring the proper control over this process.
Speaker of the National Assembly Ashot Ghoulyan, premier Ara Haroutyunyan and other officials partook at the consultation.