ԱԱԾ-ն բացահայտել է դեղամիջոցների մաքսանենգ ներկրման դեպք
ՀՀ Ազգային անվտանգության մարմինների կողմից իրականացված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում բացահայտվել է Վրաստանից Հայաստանի Հանրապետություն դեղամիջոցների խոշոր խմբաքանակի մաքսանենգ ներկրման դեպք: Այս մասին հայտնում են ԱԱԾ մամլո կոնտրոնից:
ՀՀ քաղաքացի Մանվել Խաչատրյանին պատկանող ավտոմեքենայի հատուկ հարմարեցված թաքստոցներից հայտնաբերվել է 32 անուն դեղամիջոց, որի ընդհանուր արժեքը կազմում է մոտ 10 մլն դրամ: Տվյալ դեղամիջոցները Հայաստանում ունեն լայն պահանջարկ, սակայն համապատասխան պետական մարմինների կողմից արտոնագրված չեն:
Պարզվել է, որ Մ. Խաչատրյանը նշված դեղամիջոցները ՀՀ է ներկրել իր հանցակից գործընկերոջ պատվերով: Վերջինիս պատկանող երկու դեղատներում ևս հայտնաբերվել են նման չարտոնագրված դեղամիջոցներ:

СНБ РА раскрыла случай контрабандного ввоза лекарств из Грузии
В результате проведенных Службой национальной безопасности Армении оперативно-розыскных мероприятий раскрыт случай контрабандного ввоза из Грузии крупной партии лекарственных препаратов на территорию республики. Об этом сообщает пресс-служба СНБ.
В автомобиле гражданина Армении Манвела Хачатряна, в специально оборудованных тайниках, было обнаружено 32 наименования лекарств, общая стоимость которых составляет около 10 млн. драмов. Эти препараты пользуются в Армении широким спросом, однако они не лицензированы соответствующими государственными органами.
Согласно источнику, выяснилось, что М.Хачатрян ввез медикаменты в Армению по заказу своего сообщника-партнера.
Аналогичные нелицензированные препараты были обнаружены также в двух аптеках, принадлежащих последнему.
Предварительное следствие в рамках уголовного дела ведет Следственное управление Совета национальной безопасности Армении.