Բակո Սահակյանն ընդունել է Լևոն Ֆիլյանին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը ընդունել է Ամերիկայի Հայ Ավետարանչական ընկերակցության պատվիրակությանը` կազմակերպության գործադիր տնօրեն Լևոն Ֆիլյանի գլխավորությամբ: Հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Հանդիպմանը քննարկվել են ընկերակցության կողմից մեր հանրապետությունում տարբեր ծրագրերի իրականացման հետ կապված մի շարք հարցեր: Հատուկ ուշադրություն է դարձվել կրթության և գյուղատնտեսության ոլորտներին:
Երկրի ղեկավարը պահանջված է համարել Ամերիկայի Հայ Ավետարանչական ընկերակցության գործունեությունն Արցախում` այն համարելով մարդասիրության և հայրենասիրության լավագույն դրսևորումներից:

Президент НКР принял Левона Филяна
Президент Республики Арцах Бако Саакян принял22 октября делегацию Армянского евангелистского сообщества Америки во главе с исполнительным директором организации Левоном Филяном.
Как сообщили в пресс-службе президента НКР, на встрече был обсужден ряд вопросов, касающихся осуществления сообществом в нашей республике различных программ. Особое внимание было уделено сферам образования и сельского хозяйства.
Глава государства посчитал деятельность Армянского евангелистского сообщества Америки востребованной в Арцахе, охарактеризовав ее как лучшее проявление гуманизма и патриотизма.