Բակո Սահակյանն ընդունել է Լևոն Ֆիլյանին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը ընդունել է Ամերիկայի Հայ Ավետարանչական ընկերակցության պատվիրակությանը` կազմակերպության գործադիր տնօրեն Լևոն Ֆիլյանի գլխավորությամբ: Հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Հանդիպմանը քննարկվել են ընկերակցության կողմից մեր հանրապետությունում տարբեր ծրագրերի իրականացման հետ կապված մի շարք հարցեր: Հատուկ ուշադրություն է դարձվել կրթության և գյուղատնտեսության ոլորտներին:
Երկրի ղեկավարը պահանջված է համարել Ամերիկայի Հայ Ավետարանչական ընկերակցության գործունեությունն Արցախում` այն համարելով մարդասիրության և հայրենասիրության լավագույն դրսևորումներից:

Bako Sahakyan received Levon Filyan
On 22 October Artsakh Republic President Bako Sahakyan received the delegation of the Armenian Missionary Association of America at the head of organization's executive director Levon Filyan.
Issues related to realizing different programs in our republic by the association were discussed during the meeting. Special attention was paid to the education and agriculture spheres.
The Head of the State considered the Armenian Missionary Association of America's activities in Artsakh demanded qualifying them as manifestations of humanism and patriotism.