Քասախ գետի վրա` Օշական գյուղի տարածքում կամուրջ կկառուցվի
ՀՀ վարչապետի հանձնարարականով՝ կառավարությունը, հրատապ ծրագրի շրջանակներում, Արագածոտնի մարզի Օշական գյուղում կառուցվելիք կամրջի շինարարության համար հատկացրել է համապատասխան ֆինանսական միջոցներ:
Կամուրջը նախատեսված է ինչպես մարդատար, բեռնատար մեքենաների, այնպես էլ հետիոտնի համար: Այս մասին հայտնել է ՀՀ կառավարության մամուլի ծառայությունը:
Նշվում է, որ ՀՀ Արագածոտնի մարզի Օշական համայնքի բնակիչները ՀՀ վարչապետին ուղղված նամակով խնդրել էին կամուրջ կառուցել Քասախ գետի վրա` Օշականի մանկական առողջարանի հարևանությամբ:
Խնդիրն այն է, որ համայնքի շուրջ 2000 շահառուները չեն կարողանում մշակել 400 հա տարածքը, քանի որ կամրջի բացակայության պատճառով բերքահավաքի ժամանակ հնարավոր չէ բերքը որևէ ձևով տեղափոխել:
Կամրջի կառուցման արդյունքում գյուղատնտեսության համար պիտանի այս հողատարածքում գյուղացիները կկարողանան աշնանացան կազմակերպել:

В Армении будет построен мост через реку Касах
По распоряжению премьер-министра Армении, правительство в рамках приоритетной программы выделило соответствующие финансовые средства для строительства моста в селе Ошакан Арагацотнской области. Об этом сообщает пресс-служба правительства Армении.
Мост через реку Кассах предусмотрен как для легковых и грузовых автомобилей, так и для пешеходов.
Согласно источнику, жители общины Ошакан Арагацотнской области обратились к премьер-министру с просьбой построить мост через реку Касах, по соседству с детским санаторием Ошакана. Проблема в том, что порядка 2000 крестьян не могут обрабатывать территорию площадью 400 гектаров, поскольку из-за отсутствия моста перевозка урожая невозможна.
В результате строительства моста сельчане смогут организовать осенний посев на этом пригодном для сельского хозяйства земельном участке.