ՀՀ և Արցախի նախագահները հետևել են զորավարժությունների ընթացքին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը և Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանը հոկտեմբերի 23-ին հետևել են Արցախի արևելյան մասում տեղի ունեցող Պաշտպանության բանակի զորավարժությունների ընթացքին:
Աղբյուրի փոխանցմամբ, զորավարժությունների ավարտից հետո Նախագահները պարգևներ են հանձնել զորավարժությունների ընթացքում աչքի ընկած զինծառայողներին:
Այնուհետև Նախագահները մասնակցել են զորամասերից մեկում նոր զորանոցի բացման արարողությանը:
Նույն օրը ԼՂՀ Պաշտպանության նախարարությունում հայկական երկու հանրապետությունների ղեկավարները մասնակցել են ընդլայնված խորհրդակցությանը` նվիրված զորավարժությունների արդյունքների ամփոփման խնդիրներին:

On 22 October President of Artsakh Republic Bako Sahakyan together with the President of Armenian Republic Serzh Sargsyan visited a number of military units in the north-eastern part of the republic.
The Presidents followed the process of tank artillery exercises, got acquainted with the new control center and partook at the opening ceremony of St. Gevorg Church in one of the military units.
On the same day the two presidents also visited coal mines in the village of Maghavouz and watched the activities carried out there.