«Ոսկե ծիրան»-ը Կիևի «Մոլոդիստ» միջազգային կինոփառատոնում
«Ոսկե ծիրան»-ը, հանդիսանալով Արևելյան երկրների գործընկերության ծրագրի մասնակից, ակտիվորեն ամրապնդում է կապերը նույն ծրագրի անդամ մյուս կինոփառատոների հետ: Սույն ամսի 20-ին մեկնարկած Կիևի «Մոլոդիստ» կինոփառատոնում հոկտեմբերի 25-ին և 26-ին «Ռեժիսորներ առանց սահմանների» ծրագրի  «Ֆիլմեր առանց սահմանների» ենթածրագրի շրջանակներում կցուցադրվեն Միկա Վաթինյանի, պրոդյուսեր, սցենարի հեղինակ, գլխավոր դերակատար Արմինե Անդայի «Ժաննան և ձայները» և ռեժիսոր Նատալյա Բելյաուսկենեի, պրոդյուսեր, դերակատար Միքայել Պողոսյանի «Եթե բոլորը» ֆիլմերը:Հայտնում են «Ոսկե ծիրան» կինոփառատոնի գրասենյակից:
Փառատոնի շրջանակներում հրավիրված մամլո ասուլիսի ժամանակ «Ոսկե ծիրան»-ի տնօրեն Հարություն Խաչատրյանը և գեղարվեստական ղեկավար Սուսաննա Հարությունյանը կներկայացնեն «Ոսկե ծիրան» երևանյան միջազգային կինոփառատոնը: Հարություն Խաչատրյանը հանդիսանում է նաև «Մոլոդիստ» միջազգային կինոփառատոնի Գլխավոր ժյուրիի անդամ:
«Ոսկե ծիրան» երևանյան միջազգային կինոփառատոնը հաջորդիվ կհյուրընկալվի Մինսկի «Լիստապադ» 19-րդ միջազգային կինոփառատոնին:

Golden Apricot at Molodist international film festival in Kiev
As a participant of Eastern Partnership countries program “Golden Apricot” is actively strengthen relations with other film festival programs which are member of the same project. Mika Vatinyan’s, Armine Anda’s and Natalia Belyausken’s and Michael’s films are to be presented from October 25 to 26 at the film festival “Molodist” being held in Kiev since October 20, the press office of the “Golden Apricot” film festival reports.
At the press conference executive director of Golden Apricot Harutyun Khachatryan and art director Susanna Harutyunyan will present the Golden Apricot international film festival in Yerevan. Harutyun Khachatryan is also the member of Jury in “Molodist” international film festival.