Վահե Էնֆիաջյանը հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ է ընտրվել
Հոկտեմբերի 23-ին Նաիրա Զոհրաբյանի նախագահությամբ կայացած ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում հաստատվել է հանձնաժողովի կանոնակարգը և հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ է ընտրվել ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Վահե Էնֆիաջյանը: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԺ հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Աղբյուրի փոխանցմամբ` հանձնաժողովի անդամները քվեարկությամբ որոշել են ԱԺ եվրոպական ինտեգրման և մարդու իրավունքների ու հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովների նախաձեռնությամբ նոյեմբերի 20-ին ժամը 11-ին անցկացնել «Քրեակատարողական հիմնարկներում և ոստիկանության՝ ձերբակալված անձանց պահելու վայրերում մարդու իրավունքների վիճակի վերաբերյալ» թեմայով խորհրդարանական լսումներ:

Энфиаджян стал вице-председателем постоянной комиссии парламента
Сегодня на заседании постоянной комиссии парламента Армении по вопросам евроинтеграции под председательством Наиры Зограбян принято решение об утверждении регламента комиссии и вице-председателем комиссии избран член партии «Процветающая Армения» Ваге Энфиаджян. Об этом сообщает пресс-служба парламента Армении.
Согласно источнику, члены комиссии приняли также решение о проведении 20 ноября в 11:00 парламентских слушаний по теме «О ситуации с правами человека в уголовно-исполнительных учреждениях и в местах содержания под стражей лиц, задержанных полицией» по инициативе постоянных комиссий парламента Армении по вопросам евроинтеграции и защите прав человека и общественным вопросам.