Կոռուպցիայի դեմ պայքարում` վիրահատական միջամտություն
Այսօր կառավարության հերթական նիստը ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը սկսեց հայտարարությամբ: Վարչապետը նշեց, որ ՀՀ նախագահը կոռուպցիայի դեմ պայքարը բավարար չի համարում և անհրաժեշտ է պայքարն ուժեղացնել:
«ՀՀ նախագահը պահանջում է վճռական գործողություններ»,- ասաց Տ. Սարգսյանը, հավելելով, որ անհրաժեշտ է վիրահատական մեթոդների կիրառում, որպեսզի հնարավոր լինի հասնել շոշափելի և տեսանելի փոփոխությունների:
Վարչապետը նաև հաղորդեց, որ վաղը հրավիրել է Կոռուպցիայի դեմ պայքարի խորհրդի նիստ:
Նախատեսվում է համագործակցություն ՀԿ-ների հետ, քննարկումներին կմասնակցեն նաև ընդդիմադիր կուսակցությունների, միջազգային կառույցների ներկայացուցիչներ:

Today at the usual session at the Government the RA PM Tigran Sargsyan made a statement. He mentioned that the RA President doesn’t find the results of the fight against corruption satisfactory and accordingly the fight should be intensified.
“The RA president demands decisive actions,” T. Sargsyan declared and added that the method of surgical intervention is needed to be undertaken in order to reach tangible and visible changes.
The PM also mentioned that he is to convoke a meeting of Fight against Corruption tomorrow.
They are planning to cooperate with the NGOs, the oppositional parties and representatives of international organizations will attend the discussions as well.