Օդի ջերմաստիճանը կնվազի 5-6 աստիճանով
Եղանակը հանրապետությունում կպայմանավորվի ցածր ճնշման դաշտով: Նոյեմբերի 10-11-ին հանրապետության ողջ տարածքում պարբերաբար սպասվում են տեղումներ` անձրև, ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ հավանական է քամու ուժգնացում մինչև 20մ/վրկ: Այս մասին տեղեկացնում է meteo-tv կայքը:
Տեղ-տեղ պահպանվում է մառախուղի հավանականությունը, ուշադրություն. առանձին վայրերում հավանական են առատ անձրևներ, տեղատարափ, բացառություն կկազմեն Սյունիքն ու Արցախը, որտեղ տեղումները կսկսվեն նոյեմբերի 10-ին կեսօրից հետո միայն:
Հանգստյան օրերին օդի ջերմաստիճանը և ցերեկը, և գիշերը կնվազի 4-5 աստիճանով:
Նոյեմբերի 12-ին ողջ տարածքում ամպամած կլինի, պարբերաբար սպասվում են տեղումներ, լեռներում ու նախալեռներում հնարավոր է ձյուն և թաց ձյուն: Հնարավոր է մառախուղ, քամու ուժգնացում պոռթկումներով 18-20մ/վրկ, առանձին վայրերում` առատ տեղումներ:
Օդի ջերմաստիճանը ամենուրեք կնվազի ևս 3-5 աստիճանով, իսկ արևելյան շրջաններում կցրտի ավելի զգալի` մոտ 5-7 աստիճանով:
Երևանում նոյեմբերի 10-ին և 12-ին պարբերաբար սպասվում է անձրև և ամպրոպ, տեղ-տեղ հնարավոր է քամի 10-15մ/վ ուժգնությամբ: Նոյեմբերի 10-ին և 12ին հնարավոր են առատ տեղումներ: Նոյեմբերի 11-ին մեծ մասամբ արևային, տեղ-տեղ հնարավոր են միայն կարճատև անձրևներ: Այս գիշեր +7+9, ցերեկը +16+18, երեկոյան +11+13:

В Армении в ближайшие дни ожидается дождливая погода
В ближайшие дни погода в Армении будет обусловлена полем пониженного давления. 10-11 ноября на всей территории республики ожидаются дожди, гроза, усиление ветра до 20 метров в секунду. В отдельных областях возможны обильные дожди, туман. Температура воздуха в выходные понизится на 4-5 градусов.
meteo-tv сообщает, что 12 ноября на всей территории Армении будет наблюдаться пасмурная погода, дожди и мокрый снег. Ожидаются туман, усиление ветра до 18-20 метров в секунду, в отдельных местах обильные осадки. Температура воздуха понизится еще на 3-5 градусов, а в западных районах – на 5-7 градусов.
В Ереване 10-12 ноября будут наблюдаться дождь и гроза, местами возможно усиление ветра до 10-15 метров в секунду.
11 ноября ожидается в целом солнечная погода, местами возможен кратковременный дождь. Температура воздуха составит днем +16+18, а вечером – +11+13.