Նշանակումներ` ԼՂՀ բանակում
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը ստորագրել է հրամանագիր գեներալ-մայոր Կամո Վարդանյանին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պաշտպանության բանակի հրամանատարի առաջին տեղակալ-շտաբի պետ նշանակելու մասին՝ ազատելով նրան Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պաշտպանության բանակի N զորամասի հրամանատարի պաշտոնից։ Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Մեկ այլ հրամանագրի համաձայն` գնդապետ Միքայել Արզումանյանը նշանակվել է Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պաշտպանության բանակի N զորամասի հրամանատար՝ ազատվելով Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պաշտպանության բանակի N զորամասի հրամանատարի պաշտոնից։
Նախագահը ստորագրել է նաև հրամանագիր գնդապետ Վաչագան Ներսիսյանին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պաշտպանության բանակի N զորամասի հրամանատար նշանակելու մասին՝ կնքելով պայմանագիր հինգ տարի ժամկետով։

Камо Варданяна назначен начальником штаба Армии обороны НКР
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян подписал сегодня указ о назначении генерал-майора Камо Варданяна первым заместителем командующего – начальником штаба Армии обороны НКР и освобождении его от должности командира N-ской воинской части Армии обороны НКР. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
Другим указом, полковник Микаел Арзуманян назначен командиром N-ской воинской части Армии обороны НКР и освобожден от должности командира N-ской воинской части Армии обороны НКР.
Президент подписал также указ о назначении полковника Вачагана Нерсисяна командиром N -ской воинской части Армии обороны НКР и заключении с ним договора сроком на 5 лет.