Նշանակումներ` ԼՂՀ բանակում
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը ստորագրել է հրամանագիր գեներալ-մայոր Կամո Վարդանյանին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պաշտպանության բանակի հրամանատարի առաջին տեղակալ-շտաբի պետ նշանակելու մասին՝ ազատելով նրան Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պաշտպանության բանակի N զորամասի հրամանատարի պաշտոնից։ Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Մեկ այլ հրամանագրի համաձայն` գնդապետ Միքայել Արզումանյանը նշանակվել է Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պաշտպանության բանակի N զորամասի հրամանատար՝ ազատվելով Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պաշտպանության բանակի N զորամասի հրամանատարի պաշտոնից։
Նախագահը ստորագրել է նաև հրամանագիր գնդապետ Վաչագան Ներսիսյանին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պաշտպանության բանակի N զորամասի հրամանատար նշանակելու մասին՝ կնքելով պայմանագիր հինգ տարի ժամկետով։

Bako Sahakyan in NKR Army
Artsakh Republic President Bako Sahakyan signed a decree on appointing major-general Kamo Vardanyan first deputy commander, chief of staff of the Nagorno Karabagh Republic Defense Army, releasing him from the post of commander of certain military unit of the NKR Defense Army.
According to another decree colonel Michael Arzoumanyan was appointed commander of a certain military unit, being released from the post of commander of another military unit of the NKR Defense Army.
The President also signed a decree on appointing colonel Vachagan Nersisyan commander of a certain military unit of the NKR Defense Army, signing a five-year term contract with him.