Էպոսագետը նախագահ, նախկին նախագահներն` իրեն խորհրդական
2013-ի նախագահական ընտրություններում նախագահի թեկնածու առաջադրված էպոսագետ Վարդան Սեդրակյանը համոզված չէ, որ Սերժ Սարգսյանը կառաջադրի իր թեկնածությունը, քանի որ անձամբ նրանից չի լսել: Այս մասին լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց անձամբ ինքը` էպոսագետ Վարդան Սեդրակյանը:
Էպոսագետը նշեց, որ եթե ինքն ընտրվի նախագահ, նախկին բոլոր նախագահներին նշանակելու է խորհրդական: Դիտարկմանը, թե եթե նախկին նախագահները չցանկանան լինել խորհրդական, Վ. Սեդրակյանը նկատեց, որ իրենք գիտեն` նախագահը որևէ հրամանագիր է ստորագրում, ինչ է լինում...
Նախագահի թեկնածուն, ընտրվելու դեպքում, մտադիր է նաև լուծարել ԱԺ-ն` նշանակելով նոր խորհրդարանական ընտրություններ, սակայն, ընդգծեց` ոչ մեծամասնական կարգով:

Epos expert to become president
Epos expert Vardan Sedrakyan who runs for president in presidential election of 2013 is not sure that Serzh Sargsyan will put his candidacy as he has not heard about it personally from him, said today epos expert Vardan Sedrakyan.
Epos expert mentioned that he will appoint all ex-presidents advisers if he is elected a president. To the question what if the presidents refuse the position of advisor V. Sedrakyan noticed that they all know what happens when the president signs any document…
Besides that, if V. Sedrakyan is elected a president he will dissolve the NA and will hold new parliamentary elections.