Փոխըմբռնման հուշագիր՝ ՀԿԽԸ-ի և «Աշտարակ կաթ» ընկերության միջև
Այսօր Հայկական Կարմիր խաչի ընկերության գրասենյակում Հայկական կարմիր խաչի ընկերության (ՀԿԽԸ) և «Աշտարակ-Կաթ» փակ բաժնետիրական ընկերության միջև ստորագրվել է փոխըմբռնման հուշագիր: Այն ստորագրել են «Աշտարակ-Կաթ» ընկերության գործադիր տնօրեն Ստեփան Ասլանյանը և ՀԿԽԸ նախագահ Մխիթար Մնացականյանը: Հայտնում են ՀԿԽԸ գրասենյակից:
ՀԿԽԸ նախագահ Մխիթար Մնացականյանն իր խոսքում նշել է՝ ուրախալին այն է, որ կորպորատիվ հատվածը սկսել է ավելի հաճախ անդրադառնալ հասարակության խնդիրներին` արձագանքելով հասարակական կազմակերպությունների նախաձեռնություններին և իրականցնելով համատեղ ծրագրեր, որոնց հաջողության գրավականն է կազմակերպությունների մասնագիտական կարողությունների ներդրումը:
«Աշտարակ-Կաթ» ընկերության գործադիր տնօրեն Ստեփան Ասլանյանը, շեշտելով համագործակցության կարևորությունը, ասել է, որ «Առողջ սերունդ» ծրագրի առաջին փուլը հաջողությամբ իրականացված է: Այդ են վկայում ստացվող արձագանքներն ինչպես մասնակից դպրոցականներից, այնպես էլ դպրոցի ուսուցիչական կազմից և ծնողներից:
Երկու ընկերությունների կողմից համատեղ իրականացվող «Առողջ սերունդ» ծրագիրը մեկնարկել է 2011 թվականի մայիսից: Դրա շնորհիվ 10-14 տարեկան 1600 երեխա` Երևանի և մարզերի 34 դպրոցներից, իրազեկվել է այն մասին, թե ինչ է առողջ ապրելակերպը, առողջ սնունդը և սննդակարգը, շրջակա միջավայրի պաշտպանութունը, ինչ վնաս են հասցնում ծխախոտն ու ալկոհոլը:

Армянский Красный Крест и «Аштарак-кат» продолжат сотрудничество
Армянское общество Красного Креста (АОКК) и ЗАО «Аштарак-кат» подписали сегодня Меморандум о взаимопонимании. Документ подписали исполнительный директор компании «Аштарак-кат» Степан Асланян и председатель АОКК Мхитар Мнацаканян.
Как отметил председатель АОКК М.Мнацаканян, радует тот факт, что армянские корпорации стали чаще обращаться к проблемам общественности, откликаться на инициативы общественных организаций и реализовывать совместные программы.
Исполнительный директор компании «Аштарак-кат» С.Асланян в свою очередь подчеркнув важность сотрудничества, отметил, что первый этап программы «здоровое поколение» уже реализован успешно.
Отметим, что меморандум подписан в рамках стартовавшей в мае 2011 года совместной программы «Здоровое поколение», согласно которой 1600 детям из ереванских и областных школ в возрасте 10-14 лет была предоставлена информация о здоровом образе жизни и питания, о защите окружающей среды, а также о вреде курения и употребления алкоголя. Именно с учетом эффективности и необходимости данной программы, АОКК и компания «Аштарак-кат» приняли решение о продолжении сотрудничества.