Վարչապետը ցավակցական ուղերձ է հղել Ֆ. Մարտիրոսյանի հարազատներին
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը ցավակցական ուղերձ է հղել հայ անվանի երգչուհի Ֆլորա Մարտիրոսյանի մահվան կապակցությամբ: Կառավարության հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը ներկայացնում է վարչապետի ուղերձը.
«Խոր վշտով տեղեկացա անվանի հայ երգչուհի, Հայաստանի ժողովրդական արտիստ Ֆլորա Մարտիրոսյանի մահվան մասին:
Նա մեր ժամանակների բացառիկ երգչուհիներից էր, ով իր անզուգական ձայնով գերել է բազմաթիվ սրտեր ու հոգիներ: Մեծ ու անգնահատելի է Ֆլորա Մարտիրոսյանի ավանդը հայ երգարվեստում: Նրա թողած ժառանգությամբ դեռ կշարունակեն հիանալ բազմաթիվ սերունդներ:
Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից ցավակցում եմ Ֆլորա Մարտիրոսյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին, ընկերներին և նրա արվեստի բազմահազար երկրպագուներին»:

Armenian Prime Minister sent a condolence letter to Armenian famous singer Flora Martirosyan’s relatives over the death of the singer. The Public relations department of the government presents the letter:
“With deep grief I learnt about the death of the Armenian famous singer, People’s artist of Armenia Flora Martirosyan.
She was one of exceptional singers of our times who enchanted many hearts and souls by her voice. Her contribution in Armenian art of singing is big. Many generations will admire her heritage.
On behalf of the government of the Republic of Armenia and on my own behalf l express condolences to Flora Martirosyan’s family members, relatives, friends and fans of her art.”