Լեոնիդ Ազգալդյանի հիշատակին նվիրված հուշամրցաշար` Երևանում
Երևանի «Սպիտակ» մարզաառողջարարական համալիրի լողավազանում նոյեմբերի 24-ին կանցկացվի արցախյան ազատամարտի հերոս, նախկին ջրագնդորդ Լեոնիդ Ազգալդյանի ավանդական հուշամրցաշարը:
Միջոցառումը նախաձեռնել են ջրագնդակի հայկական դաշնությունը, «Լեոնիդ Ազգալդյան» բարեգործական հիմնադրամը և «Ինստիգեյթ» ՓԲԸ-ն: Աջակցում են նաև Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեն և ՀՀ սպորտի ու երիտասարդության հարցերի նախարարությունը:
Հուշամրցաշարին կմասնակցեն մայրաքաղաքի «Մասիս», «Երևան», «Վիկտորիա», «Արմադա», «Ակվա Լենդ» և «Սպիտակ» թիմերի ջրագնդորդները: Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ի լրատվության բաժինը:

Tournament dedicated to Leonid Azgaldian’s memory
On November 24, at the Pool of Spitak health and fitness complex will be held the traditional tournament dedicated to veteran of Artsakh liberation war Leonid Azgaldyan.
The event has been organized by the Armenian Water Polo Federation, Leonid Azgaldian beneficiary fund and Instigate Ltd. National Olympic Committee of Armenia and Armenian Sport and Youth affairs ministry also support the event.
The sportsmen from “Masais”, “Yerevan”, “Victoria”, “Armada”, “Aqualand” and “Spitak” teams take part in the tournament.