Ս.Սարգսյանն ընդունել է ՌԴ մի շարք լրատվամիջոցների ղեկավարներին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է ս.թ. նոյեմբերի 20-24-ը Երևանում անցկացվող «Արարատի ստորոտին» մեդիաֆորումին մասնակցելու նպատակով Հայաստան ժամանած ռուսաստանյան մի շարք լրատվամիջոցների ղեկավարների: Այս մասին հայտնում են ՀՀ Նախագահի մամլո գրասենյակից:
Աղբյուրի փոխանցմամբ` հանրապետության ղեկավարը ողջունել է հանդիպման մասնակիցներին և հույս հայտնել, որ մեր երկրում գտնվելու այս մի քանի օրերին նրանք հասցրել են որոշ չափով ծանոթանալ Հայաստանի պատմությանն ու մշակույթին, մեր երկրի ձեռքբերումներին, առկա խնդիրներին և պետության առջև ծառացած մարտահրավերներին:
Սերժ Սարգսյանը հյուրերի հետ խոսել է Հայաստանի արտաքին քաղաքականության, տարածաշրջանի մարտահրավերների, դինամիկ զարգացող հայ-ռուսական հարաբերությունների, մեր երկրի տնտեսության և ներդրումային միջավայրի մասին, ինչպես նաև պատասխանել ռուսաստանյան լրատվամիջոցների ղեկավարներին հետաքրքրող հարցերին:

Президент Армении встретился с руководителями ряда российских СМИ
Президент Армении Серж Саргсян принял сегодня руководителей ряда российских СМИ, находящихся в Ереване в рамках проходящего 20-24 ноября медиафорума «У подножия Арарата». Об этом сообщает пресс-служба президента Армении.
Согласно источнику, глава государства приветствовал участников встречи и выразил надежду, что в течение нескольких дней пребывания в Армении они успели познакомиться с культурой и историей республики, достижениями, проблемами и вызовами, стоящими перед государством.
Президент С.Саргсян обсудил с гостями ряд вопросов, касающихся внешней политики Армении, региональных проблем, динамично развивающихся армяно-российских отношений, экономической ситуации и инвестиционной среды в Армении.