Քննարկվել են ԼՂՀ հակամարտության կարգավորման հարցեր
Այսօր քննարկվել են Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտության կարգավորման գործընթացի ներկա փուլին առնչվող հարցեր: Այս մասին տեղեկացնում են  են  ԼՂՀ ԱԳՆ մամլո ծառայությունից` մանրամասնելով, որ  Լեռնային Ղարաբաղի արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի Հայաստան-Եվրամիություն համագործակցության հանձնաժողովի մի խումբ անդամների` նախագահ Սամվել Փարմանյանի գլխավորությամբ:
ԼՂՀ ԱԳՆ ղեկավարը, աղբյուրի փոխանցմամբ,  ներկայացրել է ղարաբաղյան հիմնահարցի տարբեր խնդիրների նկատմամբ պաշտոնական Ստեփանակերտի դիրքորոշումը: Նշելով ղարաբաղյան խնդրի կարգավորման գործընթացում խորհրդարանական դիվանագիտության դերը` Կարեն Միրզոյանը ընդգծել է միջազգային կառույցներում ԼՂՀ դիրքորոշման օբյեկտիվ և համակողմանի ներկայացման կարևորությունը:
Հանդիպմանը մասնակցել են ԼՂՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Ֆելիքս Խաչատրյանը և ԼՂՀ Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վահրամ Աթանեսյանը:

Глава МИД НКР принял делегацию армянских парламентариев
Министр иностранных дел Нагорно-Карабахской Республики Карен Мирзоян сегодня принял группу членов Комиссии парламентского сотрудничества Армения-Евросоюз Национального Собрания РА во главе с сопредседателем комиссии Самвелом Фарманяном. Об этом сообщает пресс-служба МИД НКР.
На встрече были обсуждены вопросы, связанные с нынешним этапом процесса урегулирования азербайджано-карабахского конфликта. Глава МИД НКР представил позиции официального Степанакерта по различным аспектам карабахской проблемы.
Отметив роль парламентской дипломатии в процессе урегулирования конфликта, Карен Мирзоян подчеркнул важность объективного и всестороннего представления позиций НКР в международных структурах.
Во встрече приняли участие заместитель министра иностранных дел НКР Феликс Хачатрян и председатель постоянной комиссии по внешним отношениям Национального собрания НКР Ваграм Атанесян.