Սերժ Սարգսյանը Աշգաբատում հանդիպել է Վլադիմիր Պուտինի հետ
Աշխատանքային այցով Թուրքմենստանում գտնվող Սերժ Սարգսյանն այսօր Աշգաբատում մասնակցել է ԱՊՀ մասնակից պետությունների ղեկավարների խորհրդի նիստին: Այս մասին հայտնել է ՀՀ Նախագահի մամուլի ծառայությունը:
Խորհրդի նեղ, ապա ընդլայնված կազմով նիստերում ԱՊՀ մասնակից պետությունների պատվիրակությունների ղեկավարները քննարկել և ընդունել են տնտեսական և հումանիտար ոլորտներում համագործակցության խորացմանը, անվտանգության ապահովմանը և մի շարք այլ ուղղություններով փոխգործակցությանը վերաբերող շուրջ երկու տասնյակ փաստաթղթեր:
Որոշվել է ԱՊՀ մասնակից պետությունների ղեկավարների հաջորդ գագաթնաժողովն անցկացնել 2013թ. հոկտեմբերին, Մինսկում:
ԱՊՀ նախագահությունը փոխանցվել է Բելառուսի Հանրապետությանը:
Աշգաբատում տեղի ունեցած այսօրվա գագաթնաժողովի հարկի տակ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը կարճատև հանդիպում է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ:
Երկու երկրների ղեկավարները քննարկել են հայ-ռուսական ռազմավարական հարաբերությունների օրակարգի մի շարք հարցեր:

Президент Армении встретился в Ашхабаде с Владимиром Путиным
Находящийся с рабочим визитом в Туркменистане президент Армении Серж Саргсян сегодня принял участие в заседании Совета глав государств СНГ в Ашхабаде. Об этом сообщает пресс-служба президента Армении.
Руководители делегаций государств СНГ, сначала в узком, а затем в расширенном составе обсудили и приняли порядка двух десятков документов, касающихся углубления сотрудничества в экономической и гуманитарной сфере, обеспечения безопасности и взаимодействия по ряду других направлений.
На заседании принято решение о проведении следующего саммита глав государств СНГ в октябре 2013 года в Москве.
В рамках саммита в Ашхабаде президент Армении Серж Саргсян провел короткую встречу с президентом России Владимиром Путиным.