Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Վիկտոր Խրիստենկոյին
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի կոլեգիայի նախագահ Վիկտոր Խրիստենկոյի գլխավորած պատվիրակությանը: Կողմերը քննարկել են Հայաստանի և Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի միջև համագործակցության հեռանկարներն ու ուղղությունները: Այս մասին տեղեկացնում են կառավարությունից:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են տարածաշրջանային ինտեգրացիոն գործընթացներին, այդ թվում Մաքսային միությանը:
Վիկտոր Խրիստենկոն ՀՀ կառավարության ղեկավարին է ներկայացրել Մաքսային միության շրջանակում տեղի ունեցող գործընթացները, ձեռքբերումներն ու արդյունքները, ինչպես նաև իրավապայմանագրային դաշտը:
Տիգրան Սարգսյանն անդրադառնալով Հայաստանի եվրաինտեգրման գործընթացներին նշել է, որ այժմ հաջողությամբ ընթացքի մեջ են Խորը և համապարփակ ազատ առևտրի գոտու ստեղծման բանակցությունները, որոնք մեր երկիրը նախատեսում է ավարտին հասցնել 2013 թվականին: Վարչապետն ընդգծել է, որ Հայաստանը շահագրգռված է ինտեգրացիոն գործընթացներով և դրանք դիտարկում է միմյանց փոխլրացնելու տեսանկյունից:

Tigran Sargsyan receives Victor Khristenko
Armenian PM Tigran Sargsyan received the delegation headed by the chair of the Eurasian Economic Commission Viktor Khristenko. The two have discussed the cooperation and prospective between Armenian and Eurasian Economic Commission, the Cabinet press service reports.
The interlocutors have touched upon the regional integration processes, Customs Union in that number.
Viktor Khristenko has presented the head of the RA Government the achievement, results and processes taking place in the frameworks of the Customs Union, as well as the legal and contract field.
Tigran Sargsyan touching upon the Euro integration processes of Armenia has mentioned that talks over forming deep and comprehensive free trade zone are in process at present, our country will finish it in 2013. The RA Prime Minister stressed that Armenia is interested in integration processes.