Ծառուկյանն ԱՄՆ-ում է
«Ժողովուրդ»-ի հարցին, թե իսկապե՞ս ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանն արդեն մեկնել է ԱՄՆ, Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատան մամլո ծառայությունից գրավոր պատասխանել են. «Մենք ԶԼՄ-ներից տեղեկացել ենք, որ Գագիկ Ծառուկյանը մեկնել է Միացյալ Նահանգներ: Նրա այցի հետ կապված մանրամասների համար խորհուրդ կտայինք դիմել «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության գրասենյակին»:
Ասել է թե` դիվանագիտական լեզվով ԱՄՆ դեսպանատնից հաստատել են դեռ 2 օր առաջ թերթի հրապարակած տեղեկությունը Ծառուկյանի` ԱՄՆ հնարավոր այցի մասին: Ուշագրավն այն է, որ ԲՀԿ-ն օրերս հաղորդագրություն տարածեց, թե Ծառուկյանի գլխավորած պատվիրակությունը Բրյուսելում կլինի դեկտեմբերի 4-6-ը, իսկ ԱՄՆ դեսպանատան` թերթին ուղարկված հաղորդագրության մեջ, որը կազմվել է դեկտեմբերի 5-ին, նշված է, որ Ծառուկյանն արդեն իսկ ԱՄՆ-ում է:

«Жоховурд»: Царукян отбыл в США?
«О том, что Гагик Царукян отбыл в США, мы узнали из СМИ. За подробностями о его визите советуем обратиться в офис партии «Процветающая Армения»», - заявили в пресс-службе посольства США в Армении в ответ на вопрос газеты «Жоховурд», действительно ли лидер ППА Г.Царукян отбыл в США.
«Говоря дипломатическим языком, в посольстве США подтвердили нашу информацию о его визите в США. Примечательно, что на днях «Процветающая Армения» распространила сообщение, согласно которому, делегация во главе с Гагиком Царукяном будет находиться в Бельгии 4-6 декабря. Между тем, в полученном нами сообщении из посольства США, датированном 5 декабря, отмечается, что Царукян уже в Соединенных Штатах», - пишет издание.