Ծառուկյանն ԱՄՆ-ում է
«Ժողովուրդ»-ի հարցին, թե իսկապե՞ս ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանն արդեն մեկնել է ԱՄՆ, Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատան մամլո ծառայությունից գրավոր պատասխանել են. «Մենք ԶԼՄ-ներից տեղեկացել ենք, որ Գագիկ Ծառուկյանը մեկնել է Միացյալ Նահանգներ: Նրա այցի հետ կապված մանրամասների համար խորհուրդ կտայինք դիմել «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության գրասենյակին»:
Ասել է թե` դիվանագիտական լեզվով ԱՄՆ դեսպանատնից հաստատել են դեռ 2 օր առաջ թերթի հրապարակած տեղեկությունը Ծառուկյանի` ԱՄՆ հնարավոր այցի մասին: Ուշագրավն այն է, որ ԲՀԿ-ն օրերս հաղորդագրություն տարածեց, թե Ծառուկյանի գլխավորած պատվիրակությունը Բրյուսելում կլինի դեկտեմբերի 4-6-ը, իսկ ԱՄՆ դեսպանատան` թերթին ուղարկված հաղորդագրության մեջ, որը կազմվել է դեկտեմբերի 5-ին, նշված է, որ Ծառուկյանն արդեն իսկ ԱՄՆ-ում է:

The US Embassy in Armenia answered the question of “Zhoghovurd” daily whether Gagik Tsarukyan has left for the US, “We have learnt from the Media that Gagik Tsarukyan has left for the United States. We advise you to refer the office of the “Prosperous Armenian” party for more details.”
That it is to say the embassy has confirmed the information of the newspaper about Tsarukyan’s possible visit to the US. The most interesting thing is that PAP issued a release saying that the delegation headed by Tsarukyan will be in Brussels from December 4 to 6, while in the message send by the US embassy to newspaper’s editorial on December 5 is mentioned that Tsarukyan is in the US already.