ՀՀ զինված ուժերի 33 սպաներ ստացան նոր բնակարաններ
Աշխատանքային այցով Շիրակի մարզում գտվող ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը Գյումրիում ծաղկեպսակ է դրել 1988թ. ավերիչ երկրաշարժի զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշարձանին: Այս մասին հայտնում է ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունը:
Սեյրան Օհանյանը Գյումրիում ներկա է եղել նաև ՀՀ զինված ուժերի 33 սպաների և նրանց ընտանիքների համար նախատեսված նորակառույց շենքի հանդիսավոր բացման արարողությանը, նորամուտ տոնող սպաներին է հանձնել Ժամանակակից կենցաղային և կոմունալ հարմարություններով բնակարանների բանալիները:
Իր շնորհավորական խոսքում ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդգծել է, որ զինծառայողների սոցիալ-կենցաղային պայմանների բարելավման խնդիրը մշտապես Հայաստանի Հանրապետության ղեկավարության, ՀՀ զինված ուժերի ղեկավար կազմի ուշադրության կետրոնում է, և հաջորդ տարիներին ևս պաշտպանության նախարարությունը շարունակելու է զինված ուժերի սպաներին բնակարաններով ապահովելու ծրագիրը:
Հանդիսավոր բացման արարողության ավարտին Սեյրան Օհանյանը շրջել է նորակառույց շենքում, անձամբ ծանոթացել է բնակարանային պայմաններին և կատարված աշխատանքներին:

Семьи 33 офицеров ВС Армении получили новые квартиры
Находящийся с рабочим визитом в Ширакской области министр обороны Армении Сейран Оганян сегодня в Гюмри возложил венок к памятнику жертвам Спитакского землетрясения 1988 года.
Как сообщает пресс-службы Минобороны Армении, С.Оганян присутствовал также на торжественной церемонии открытия здания, построенного для семей 33 офицеров Вооруженных сил Армении. Глава оборонного ведомства вручил празднующим новоселье военнослужащим ключи от современных и комфортных квартир.
В поздравительной речи С.Оганян отметил, что задача улучшения социально-бытовых условий для военнослужащих находится в центре внимания руководства страны и командного состава вооруженных сил и в будущем министерство обороны продолжит программу обеспечения военнослужащих квартирами.
После окончания торжественной церемонии Сейран Оганян осмотрел квартиры, лично ознакомился с условиями жилья и проделанной работой.