Չեն խորհրդակցել Ծառուկյանի հետ, չեն մասնակցել ճեպազրույցին
ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավորների պատվիրակությունն այսօր առավոտյան լուսաբացին է ժամանել Հայաստան, և տեխնիկապես հնարավոր չէր հասցնել մասնակցել խորհրդարանական ճեպազրույցին: Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում, մեկնաբանելով այսօրվա ճեպազրույցին ԲՀԿ խմբակցության պատգամավորների բացակայությունը, ասաց նույն խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը:
Թե ինչո՞ւ պատվիրակության կազմում չընդգրկված և Հայաստանում գտնվող մյուս պատգամավորները չեն մասնակցել ճեպազրույցին, Ն. Զոհրաբյանը պարզապես չգիտի. «Կարծում եմ, որ պատգամավորների չմասնակցելը զուտ տեխնիկական է և որևէ միտում պետք չէ տեսնել»:
Միևնույն ժամանակ` ԱԺ պատգամավորը նշեց, որ սովորաբար իրենց խմակցության պատգամավորները կուսակցության առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի հետ խորհրդակցում են ճեպազրույցների գնալուց առաջ, «և երևի թե հնարավորություն չի եղել ճշգրտումներ անել նրա հետ, այլապես մեր պատգամավորները, որոնք Հայաստանում էին, կմասնակցեին ԱԺ ճեպազրույցին»:

Н.Зограбян: ППА отсутствовала на брифинге по техническим причинам
Депутаты парламентской фракции партии «Процветающая Армения» прибыли в Ереван сегодня утром, в связи с чем, их участие в парламентском брифинге было просто технически невозможно. Об этом заявила сегодня в беседе с корреспондентом Aysor.am секретарь парламентской фракции партии «Процветающая Армения» Наира Зограбян, комментируя причины отсутствие депутатов ППА на сегодняшнем брифинге.
Наира Зограбян отметила при этом, что не знает причину, по которой на брифинге отсутствовали другие, не включенные в состав делегации и находящиеся в Армении депутаты фракции ППА. «На мой взгляд, причина чисто техническая и искать в этом какой-либо умысел не следует», - отметила она.
Депутат парламента также сообщила, что обычно депутаты фракции до того, как пойти на брифинги, консультируются с лидером «Процветающей Армении» Гагиком Царукяном, и «видимо, не было возможности для уточнений с ним», иначе находящиеся в республике депутаты присутствовали бы на брифинге в парламенте.