Նիկոլ Հարությունովը` աշխարհի չեմպիոն
Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում այսօր կայացան բռնցքամարտի աշխարհի երիտասարդական առաջության եզրափակիչ հանդիպումները: Հայաստանի ներկայացուցիչներից միայն 81 կգ քաշային Նիկոլ Հարությունովն էր իրավունք վաստակել` պայքարելու ոսկե մեդալի համար, և նա արդարացրեց սպասելիքները:
Եզրափակիչ գոտեմարտում Նիկոլի մրցակիցը շոտլանդացի Սքոթ Էնտոնի Ֆորեսթն էր:
Հաղթանակ տոնելով բոլոր 3 ռաունդներում` 2:1, 5:4, 6:4, ընդհանուր` 13:9 հաշվով, Հայաստանի ներկայացուցիչը նվաճեց աշխարհի չեմպիոնի կոչումը:
Հավելենք, որ սա մեր առաջին և միակ ոսկե մեդալն է այս առաջնությունում: Աշխարհի երիտասարդական առաջնության երևանյան մրցաշարում մենք ունեցանք նաև բրոնզե մեդալ, որը վաստակեց +91 կգ քաշային Նարեկ Մելքոնյանը:

Молодежный ЧМ: Николай Арутюнов завоевал титул чемпиона мира
В Спортивно-концертном комплексе им. Карена Демирчяна Еревана сегодня состоялись финальные встречи молодежного чемпионата мира 2012 года по боксу. Представитель Армении в весовой категории 81 кг Николай Арутюнов завоевал золотую медаль, оправдав ожидания болельщиков.
В финальном поединке соперником Николая Арутюнова был представитель Шотландии Скотт Энтони Форрест. Армянский боксер отпраздновал победу во всех трех раундах – 2:1, 5:4, 6:4 – с общим счетом 13:9 и завоевал титул чемпиона мира.
Отметим, что это первая и единственная золотая медаль Армении в этом первенстве. Бронзовую медаль завоевал представитель Армении в весовой категории +91 кг Нарек Мелконян.