Բակո Սահակյանն ընդունել է Համլետ Մխիթարյանին
Այսօր Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ընդունել է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանին և հայ անվանի ֆուտբոլիստ Հենրիխ Մխիթարյանին: Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Հանդիպման ժամանակ քննարկվել են Արցախում սպորտի, մասնավորապես, ֆուտբոլի զարգացման հետ կապված հարցեր: Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել մեր հանրապետության տարբեր շրջաններում մարզադաշտեր կառուցելու վերաբերյալ:
Երկրի ղեկավարը երախտագիտություն է հայտնել Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիային և Հենրիխ Մխիթարյանին` Արցախում սպորտի զարգացմանը աջակցելու և տարբեր բարեգործական ծրագրեր իրականացնելու համար:

Президент НКР принял Генриха Мхитаряна
Президент НКР Бако Саакян принял председателя Федерации футбола Армении Рубена Айрапетяна и известного армянского футболиста Генриха Мхитаряна.
На встрече были обсуждены вопросы, касающиеся развития спорта в Арцахе, в частности футбола. Была достигнута договоренность о строительстве стадионов в различных районах нашей республики.
Бако Саакян выразил признательность Федерации футбола Армении и Генриху Мхитаряну за содействие развитию спорта и осуществление различных благотворительных проектов в Арцахе.