Երևանի պետական բժշկական համալսարանը նոր ռեկտոր ունի
Այսօր տեղի է ունեցել Երևանի պետական բժշկական համալսարանի կառավարման խորհդի նիստ, որի ընթացքում բուհի ռեկտոր է ընտրվել բժշկական գիտությունների դոկտոր-պրոֆեսոր Միքայել Զախարի Նարիմանյանը: Այս մասին Aysor.am-ին հայտնեց ՀՀ կրթության և գիտության նախարարության հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետ Արթուր Բաղդասարյանը:
Նա նաև նշեց, որ կառավարման խորհրդի անդամները միաձայն կողմ են քվերակել թեկնածուին. Այլ թեկնածուներ չեն եղել:
Ա. Բաղդասարյանը նաև հավելեց, որ ԿԳ նախարարությունը բաց մրցույթ էր հայտարարել, որտեղ նշված էին բուհի ռեկտորի չափանիշները` աշխատանքային ստաժը, գիտական աստիճանը և այլն. ԵՊԲՀ ռեկտորը կառավարման խորհրդին է ներկայացրել նաև բուհի առաջիկա հինգ տարիների ռազմավարության ծրագիրը:
ԵՊԲՀ-ի ռեկտորի ընտրության մասին գրությունը կուղարկվի կառավարություն, որտեղ որոշում կկայացվի, ինչից հետո ԿԳ նախարարը Միքայել Նարիմանյանի հետ կկնքին հինգ տարիների աշխատանքային պայմանագիր:

Medical university has new rector
A sitting of the Council of the Yerevan State Medical University took place today. M.D., Professor Mikael Narimanian has been elected the new rector of the university. Aysor.am was informed about it by Arthur Baghdasarian, Head of the PR Department of the RA Ministry of Education and Science.
He said that the Council members have unanimously voted for Narimanian. No other candidates were nominated.
It was mentioned that the Ministry held an open competition, with the requirements for the rector such as the length of service, the academic degree, etc. being indicated. The rector of the Yerevan State Medical University informed the Council about the university’s strategic program for the next five years,
The letter about the election of the rector will be sent to the government that will take a decision, after which the Minister of Education and Science will sign with Mikael Narimanian a five-year work contract.