Երևանի պետական բժշկական համալսարանը նոր ռեկտոր ունի
Այսօր տեղի է ունեցել Երևանի պետական բժշկական համալսարանի կառավարման խորհդի նիստ, որի ընթացքում բուհի ռեկտոր է ընտրվել բժշկական գիտությունների դոկտոր-պրոֆեսոր Միքայել Զախարի Նարիմանյանը: Այս մասին Aysor.am-ին հայտնեց ՀՀ կրթության և գիտության նախարարության հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետ Արթուր Բաղդասարյանը:
Նա նաև նշեց, որ կառավարման խորհրդի անդամները միաձայն կողմ են քվերակել թեկնածուին. Այլ թեկնածուներ չեն եղել:
Ա. Բաղդասարյանը նաև հավելեց, որ ԿԳ նախարարությունը բաց մրցույթ էր հայտարարել, որտեղ նշված էին բուհի ռեկտորի չափանիշները` աշխատանքային ստաժը, գիտական աստիճանը և այլն. ԵՊԲՀ ռեկտորը կառավարման խորհրդին է ներկայացրել նաև բուհի առաջիկա հինգ տարիների ռազմավարության ծրագիրը:
ԵՊԲՀ-ի ռեկտորի ընտրության մասին գրությունը կուղարկվի կառավարություն, որտեղ որոշում կկայացվի, ինչից հետո ԿԳ նախարարը Միքայել Նարիմանյանի հետ կկնքին հինգ տարիների աշխատանքային պայմանագիր:

Ректором медицинского университета избран Микаел Нариманян
Сегодня состоялось заседание Совета правления Ереванского государственного медицинского университета им. Мхитара Гераци, в ходе которого ректором вуза избран доктор медицинских наук, профессор, проректор ЕГМУ по научной работе Микаел Нариманян. Об этом Aysor.am сообщил руководитель пресс-службы министерства образования и науки Артур Багдасарян.
Он отметил, что члены Совета правления единогласно проголосовали за кандидата на должность ректора.
Как сообщил А.Багдасарян, министерство образования и науки объявило открытый конкурс на замещение вакантной должности ректора государственной некоммерческой организации «Ереванский государственный медицинский университет им. Мхитара Гераци». Заявку на участие в конкурсе подал лишь один кандидат – Микаел Захарович Нариманян.
Напомним, 29 октября Министерство науки и образования Армении объявило открытый конкурс на замещение вакантной должности ректора государственной некоммерческой организации «Ереванский государственный медицинский университет им. Мхитара Гераци».
Должность ректора осталась вакантной после того, как 16 июня бывший ректор Дереник Думанян был назначен министром здравоохранения Армении.