Հանրապետության որոշ շրջաններում ձյուն է տեղում
Այսօր, ժամը 18.00-ի դրությամբ միջպետական և հանրապետական նշանակության ավտոճանապարհներն ու լեռնանցքները բաց են: Այս մասին տեղեկացնում են տրանսպորտի և կապի նախարարությունից:
Հանրապետության որոշ շրջաններում՝ Ապարանում, Սիսիանում, Հրազդանում, Կոտայքում, Մարտունիում, Բաղրամյանում, Թալինում, Մարալիկում, Արթիկում, Սպիտակում, Տաշիրում, Արտաշատում, Աշոցքում, Արարատում, Եղեգնաձորում, Վայքում, Սելիմի լեռնանցքում, ձյուն է տեղում:
Վարդենիսի և Վանաձորի ճանապարհահատվածներում տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Անընդմեջ տեղացող ձյան պատճառով ծանրաքարշ մեքենաների համար դժվարանցանելի է Կիրանց-Ոսկեպար-Նոյեմբերյան ավտոճանապարհը:
Անվտանգ երթևեկությունն ապահովելու նպատակով ավտոճանապարհներին իրականացվում են մաքրման և մշակման աշխատանքներ:

В Армении открыты все дороги и перевалы
Сегодня по состоянию на 18:00 в Армении открыты все дороги и перевалы межгосударственного и республиканского значения. Об этом сообщает министерство транспорта и связи Армении.
В некоторых областях Армении – Апаране, Сисиане, Раздане, Котайке, Мартуни, Баграмяне, Талине, Маралике, Артике, Спитаке, Ташире, Арташате, Ашоцке, Арарате, Ехегнадзоре, Вайке, на Селимском перевале идет снег.
На некоторых участках дорогах Вардениса и Ванадзора местами сохраняется гололедица. Из-за обильного снега труднопроходима автотрасса Киранц-Воскепар-Ноемберян.