Աշոտ Մանուչարյան. Գաղտնալսումն ավելի շատ ՀԱԿ-ի դեմ էր
«Քանի որ շուտով աշխարհի վերջն է, ապա պետք է հասկանալ, ո՞ր աշխարհի օրակարգն է ձևավորվում հիմա՝ մեռնող աշխարհի, թե սկսվող աշխարհի: Այն օրակարգը, որը ձևավորվում է, մեռնող աշխարհի օրակարգն է»,- լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց «Ղարաբաղ» կոմիտեի անդամ Աշոտ Մանուչարյանը:
Խոսելով վերջին օրերին մեծ աղմուկ հանած Զուրաբյան-Օսկանյան ձայնագրության գաղտնալսման մասին` Ա. Մանուչարյանն ասաց, որ դրա իմաստն այսօր այդքան էլ պարզ չէ. «Ընտրությունների նախօրյակին վարկաբեկելու կուլտուրայով են զբաղվում»,- ասաց նա` հավելելով, որ գաղտնալսումն ավելի շատ ՀԱԿ-ի դեմ էր, քանի որ այն մեծ աղմուկ է առաջացել ՀԱԿ-ում։
Անդրադառնալով առաջիկա նախագահական ընտրություններում ԲՀԿ թեկնածուի չառաջադրվելուն` Ա. Մանուչարյանն ասաց, որ ԲՀԿ-ի ընտրազանգվածի մեծ մասը պատրաստ էր պայքարել` ինչ-որ բան փոխելու համար, և այդ զանգվածը, նրա խոսքերով, չի բացառվում, որ կընտրի Սերժ Սարգսյանին կամ Րաֆֆի Հովհաննիսյանին:
Ինչ վերաբերում է ՀԱԿ-ի թեկնածուին, ապա, ըստ բանախոսի, ՀԱԿ-ի բոլոր դեմքերը կարող են առաջադրել իրենց թեկնածությունը:

“Since the end of the world is approaching, one should understand which agenda is being formed now – the agenda of the dying world or of the incipient one? The agenda which is currently being formed is the dying world’s agenda,” member of “Karabakh” Committee Ashot Manucharian said at a press conference today.
Speaking about the Zurabian-Oskanian conversation’s eavesdropping that has made a stir in recent days, Ashot Manucharian remarked that its meaning is not quite clear now. “ Ahead of the election, they are engaged in a culture of discrediting people,” he said adding that the eavesdropping was more aimed against the Armenian National Congress (HAK) as it has made more stir among HAK.
As regards the Prosperous Armenia party (BHK) decision not to field a presidential candidate; Manucharian said that the majority of BHK electorate is prepared to struggle so that something will change. In his words, it is not ruled out that BHK electorate will vote for Serzh Sargsyan or Raffi Hovannisian.
As for the candidate of HAK, the speaker noted that all the figures of HAK can nominate themselves as a presidential candidate.