Օպերլիազորները բռնություն են գործադրել բերման ենթարկվածի նկատմամբ
Համաձայն ՀՔԾ հաղորդագրության, դեպքը տեղի է ունեցել 2012 թ. հոկտեմբերի 3-ին: Օպերլիազորներ Խաչիկ Բախբուդարյանը և Արտակ Բարսեղյանը գողություններ կատարելու կասկածանքով բերման են ենթարկել քաղաքացու, առանց արձանագրություն կազմելու և համապատասխան գրանցում կատարելու, աշխատասենյակում բռնություն են գործադրել նրա նկատմամբ, պատճառել առողջությանը միջին ծանրության վնաս:
Հատուկ քննչական ծառայության վարույթում քննվող քրեական գործով օպերլիազորների նկատմամբ մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 309-րդ հոդվածի 2-րդ մասով և 314-րդ հոդվածով՝ պաշտոնեական լիազորություններն անցնելու դեպքի առթիվ:
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրգործ: Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի որոշմամբ նրանց նկատմամբ խափանման միջոց կիրառվել է կալանավորումը:

Оперуполномоченные применили насилие в отношении задержанного
В рамках расследуемого в Специальной следственной службы Армении уголовного дела оперуполномоченным отдела уголовного розыска отделения Кентон Управления полиции города Ереван – Артаку Барсегяну и Хачику Бархударяну – предъявлены обвинения в совершении преступлений, предусмотренных ч. 2 ст. 309 (Превышение должностных полномочий, соединенное с применением насилия, оружия или специальных средств) и ст. 314 (Служебный подлог) УК РА.
Как сообщает пресс-служба Специальной следственной службы, инцидент произошел 3 октября 2012 года.
Оперуполномоченные Хачик Бархударян и Артак Барсегян по подозрению в совершении кражи подвергли приводу гражданина, причем без составления соответствующего протокола и регистрации, в рабочем кабинете применили насилие в его отношении, причинив здоровью вред средней тяжести.
По факту возбуждено уголовное дело. В качестве меры пресечения в отношении Артака Барсегяна и Хачика Бархударяна применен арест.