Մհեր Սեդրակյանը չի պատրաստվում ներողություն խնդրել լրագրողից
ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Մհեր Սեդրակյանը չի պատրաստվում ներողություն խնդրել լրագրող Մհեր Արշակյանից, քանի որ նրա խոսքով, տեսագրությունը ոչ ամբողջական է, և իրավիճակը ներկայացվում է լրագրողի համար շահավետ տեսանկյունից: Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում այս մասին ասաց Մհեր Սեդրակյանը:
«Իրենք էթիկայից, մարդկայնությունից են խոսում, բայց իրենք էլ դա խառնում են իրար: Ես մարդու հետ կանգնած խոսում եմ, այդ լրագրողը ուզում է հարց տալ: Ասում եմ, ընկեր ջան, մի քիչ համբերեք, մարդու հետ կանգնած խոսում եմ, դրանից հետո հարցիդ կպատասխանեմ, կամ չեմ պատասխանի: Երեք անգամ սա ասելուց հետո ես զարյացա»,- ներկայացրեց Մ. Սեդրակյանը:
Հիշեցնենք, որ այսօր ԱԺ-ում Մ. Սեդրակյանը «Ա1+»-ի լրագրող Մհեր Արշակյանին ասել էր. «Դավա՜յ, դավա՜յ, յալլա՜, կտամ ծնոտդ կպոկեմ»:

Мгер Седракян не собирается просить извинения у журналиста
Депутат парламента Армении Мгер Седракян не собирается просить извинения у журналиста информационного агентства «А1+» Мгера Аршакяна, поскольку по его словам, видеозапись не полная и ситуация представляется с выгодной для журналиста точки зрения. Об этом Мгер Седракян сообщил в беседе с корреспондентом Aysor.am.
«Они говорят об этике, гуманизме, но сами путают эти понятия. Я стоял, разговаривал с человеком, а этот журналист хотел задать мне вопрос. Я ему сказал, подождите немного, а потом посмотрим, буду отвечать я на вопрос или нет. После того, когда я три раза сказал ему это, я просто вышел из себя», - сообщил Мгер Седракян.
Напомним, сегодня в Национальном Собрании депутат от Республиканской партии Армении Мгер Седракян сказал журналиста информационного агентства «А1+» Мгеру Аршакяну: «Давай, давай, быстро убирайся отсюда, а то челюсть проломлю».