Վ.Հովհաննիսյան. Գաղտնալսումը պետք է մինչև վերջ բացահայտվի
Առաջիկայում ՀՅԴ-ն կհստակեցնի նախագահական ընտրություններին իր մասնակցության ձևաչափը. ՀՅԴ դեռևս որոշում չի կայացրել: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ այս մասին ասաց պատգամավոր Վահան Հովհաննիսյանը. «Մասնակցության ֆորմատը կորոշենք Գերագույն մարմնի նիստի ընթացքում, որից հետո հանրությունը կտեղեկանա»:
Վահան Հովհաննիսյանն անդրադարձավ նաև Զուրաբյան-Օսկանյան զրույցի ձայնագրության հրապարակմանը:
Նա ասաց, քանի որ գաղտնալսումը կատարվել է առանց թույլտվության, պետք է մինչև վերջ բացահայտվի:
«Գաղտնալսման վերաբերյալ պետք է քննություն անցկացվի, և մեղավորները պետք է պատժվեն»,- ասաց Վահան Հովհաննիսյանը:
Պատգամավորը նշեց՝ պետք է պարզվի՝ դա արել են պետական մարմիննե՞ր, թե՞ մասնավոր անձինք, սեփական նախաձեռնությա՞մբ, թե՞ հանձնարարությամբ:

V. Hovhannisian: Eavesdropping should be disclosed
The ARF-Dashnaktsutyun will soon specify the format of its participation in the presidential election. The party has not yet made a decision, ARFD deputy Vahan Hovhannisian said at a press conference today. “We will decide the participation format at the sitting of the Supreme Body, after which we will inform the public”.
Vahan Hovhannisian also made comments on the eavesdropping of Zurabian-Oskanian conversation.
In his words, the eavesdropping was done without permission and it should be disclosed in detail.
“An investigation into the eavesdropping should be conducted and those guilty be punished,” he stated.
The ARFD deputy underlined the need to find out if eavesdropping was done by state agencies or private persons, on someone's own or by order.